جیمز کامرون دنباله‌های «آواتار» را با «پدرخوانده» مقایسه ‌کرد | اتاق خبر
کد خبر: 335826
تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1395 - 09:27
كارگردان «تایتانیك» می‌خواهد هر چهار دنباله «آواتار» را یك‌جا بسازد و در حركتی شجاعانه، آن‌ها را با سه‌گانه حماسی فرانسیس فورد كاپولا مقایسه كرده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایندپندنت، کارگردان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ دقیقا تا چه حد اجازه دارد غرور داشته باشد؟ این سوالی است که در حال حاضر پرسیده می‌شود، البته بعد از اینکه معلوم شد جیمز کامرون قرار است نه تنها دو یا سه دنباله، بلکه چهار دنباله برای «آواتار» سال ۲۰۰۹ بسازد.
و حالا، کامرون آشکار کرده که هر چهار فیلم «آواتار» هم‌زمان فیلمبرداری خواهند شد؛ مثل آن مجموعه فیلم‌های «گودزیلا» که در افق منتظر است تا تمام رقبایش را با یک گاز بزرگ ببلعد. کامرون به فیلم‌لند گفت: «پشت سر هم نیست. بلکه یک پروژه خیلی بزرگ است. مثل مدل فیلمبرداری یک مینی‌سریال می‌ماند. دوشنبه ممکن است صحنه‌ای از فیلم چهارم را فیلمبرداری کنم و بعد سه‌شنبه صحنه‌ای از فیلم اول را ضبط کنم. ما عملا داریم روزی روی هشت ساعت از داستان کار می‌کنیم. چالش خیلی بزرگی خواهد بود که تمام این چیزها را در ذهن‌مان نگه داریم، اینکه دقیقا در کجای داستان هستیم و در هر لحظه از زمان، در کدام بخش از داستان قرار داریم.»
کامرون ادامه داد: «احتمالا این چالش‌برانگیزترین کاری خواهد بود که تا به حال انجام داده‌ام. مطمئن هستم که بازیگران هم چالشی بزرگ پیش رو خواهند داشت. ناگهان کسی می‌گوید نه، نه، نه، نه، این آدم هنوز نمرده، هنوز در این فاز از زندگی او هستیم!»
در بیانیه‌ای که مجموعه فیلمی درباره گربه‌های فضایی آبی‌رنگ را با چندی از تحسین‌شده‌ترین و خوش‌نقدترین فیلم‌های موجود در تاریخ سینما مقایسه می‌کند، کامرون در پایان گفت: «مثل این می‌ماند که هر سه فیلم پدرخوانده را هم‌زمان فیلمبرداری کنید.»
این کارگردان همچنین از برنامه‌هایش برای اکران دنباله‌های جدید خبر داد که مخصوصا طوری طراحی شده‌اند که با یک مجموعه فیلم بزرگ دیگر به رقابت نپردازند. او گفت: «نقشه اصلی من این بود که فیلم‌ها را با فاصله یک سال از یکدیگر منتشر کنم، اما داریم این را تغییر می‌دهیم. یکی از دلایل اصلی‌اش هم این است که نمی‌خواهم تاریخ اکران فیلمم با تاریخ اکران یکی از دنباله‌های جنگ ستارگان یکی باشد. اگر اینطور بشود برای آن‌ها عادلانه نخواهد بود. (می‌خندد) نه، شوخی می‌کنم. نمی‌خواهم با جنگ ستارگان شاخ‌به‌شاخ بشوم. این کار احمقانه‌ای خواهد بود. و امیدوارم که آن‌ها هم با ما شاخ‌به‌شاخ نشوند.»
فیلم «آواتار ۲» در سال ۲۰۱۸ از راه می‌رسد و «آواتار ۵» تا سال ۲۰۲۳ اکران خواهد شد؛ البته اگر این را بیخیال شوید که تا آن موقع احتمالا آتشی سوزان کل زمین را از بین برده است!

منبع:باني فيلم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید