برداشت ۲ میلیارد دلاری اموال ایران دزدی بین‌المللی است | اتاق خبر
کد خبر: 336121
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 03:13
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه برداشت ۲ میلیارد دلاری اموال ایران توسط آمریکایی‌ها یک دزدی بین‌المللی است، گفت: طرف مقابل ما دشمن است و پاسخ دشمن هم با ناز و کرشمه داده نمی‌شود.

اتاق خبر: سیدحسین نقوی حسینی  در واکنش به حکم دیوان عالی آمریکا برای برداشت دو میلیارد دلار از اموال بلوکه شدن ایران برای پرداخت غرامت به کشته‌شدگان افنجار مارینز در بیروت، اظهار داشت: در دوران پسابرجام که تصور می‌رفت برخی کشورهای خاص با جمهوری اسلامی روابط مسالمت‌آمیز داشته باشند و جهت‌گیری آنها به سمت صلح برود، مشاهده می‌کنیم که رفتارهای خصمانه‌ای در پیش گرفته‌اند که مربوط به دوران قبل از برجام است.

وی با بیان اینکه رفتارهای خصومت‌آمیز غربی‌ها باعث تعجب است، ادامه داد: اخیرا دادگاه‌های آمریکا احکامی را علیه جمهوری اسلامی به جریان می‌اندازند که مربوط به دو یا سه دهه قبل است، اما جالب است که در دوران بعد از برجام به جریان می‌افتد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: این کار آمریکایی‌ها یک دزدی و غارت بین‌المللی است و نشان می‌دهد که آنها در دوران پسابرجام نه تنها عهدشکنی می‌کنند، بلکه اقدامات خصمانه‌ای را هم در پیش گرفته‌اند که با روح برجام مغایر است.

از سخنان روز گذشته ظریف تعجب کردم

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: این رفتارها در شرایطی است که آنها در پای میز مذاکره لبخند می‌زنند و خود را متعهد به اجرای برجام می‌دانند، اما مانند همیشه بین رفتار و گفتار آنها تناقض وجود دارد و ما تعجب می‌کنیم که چطور دستگاه دیپلماسی ما فریب این لبخندها را می‌خورد.

وی به سخنان روز گذشته وزیر امور خارجه کشورمان اشاره کرد و افزود: وقتی آقای ظریف گفت که اگر اموال ما را برداشت کنند بعدا مجبور می‌شوند آن را برگردانند، واقعا تعجب کردم؛ چرا که این حرف مانند این است که یک دزد اموالمان را بردارد و ببرد و بگوییم اشکالی ندارد بعدا برمی‌گرداند!

دولتمردان ما چشم خود را بر واقعیت باز کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه دولتمردان ما باید چشم خود را بر واقعیت باز کنند، ادامه داد: واقعیت این است که طرف مقابل ما دشمن است و پاسخ دشمن نیز با ناز و کرشمه داده نمی‌شود، بلکه باید قاطعانه پاسخ داده شود.

نقوی حسینی با تاکید بر لزوم موضع‌گیری صریح و اقدام قاطع رئیس جمهور و وزیر امور خارجه در قبال این رفتارهای دولت آمریکا، گفت: رئیس‌ جمهور ما در مقابل این یاوه‌سرایی‌ها و اقدامات خصمانه غربی‌ها به منتقدان داخلی حمله می‌کند و در این شرایط که آمریکایی‌ها این همه احکام قضایی برای غارت اموال ما صادر کرده‌اند، یک موضع از رئیس جمهور ندیده‌ایم؛ برعکس، صدها موضع تند علیه داخلی‌ها گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز باید به این مسئله وارد شود و عکس‌العمل قاطع نشان دهد، چرا که این قبیل اقدامات با هدف اصلی برجام تناقض دارد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید