از شرلوک هلمز تا مارکوپولو در «سینما کلاسیک» | اتاق خبر
کد خبر: 336179
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 05:26
سری جدید «سینما کلاسیک» شبکه نمایش که هر شب ساعت یک بامداد از این شبکه پخش می‌شود، این هفته نیز از 4 تا 10 اردیبهشت با آثار برجسته سینمای کلاسیک به روی آنتن می رود.

به گزارش اتاق خبر، «گرسنه» محصول 1966 دانمارک، «شرلوک هلمز و دکتر واتسون»(توطئه ویل بی) محصول 1975 انگلستان، «مردان خشن» محصول 1954 آمریکا، «اسلحه بزرگ» محصول 1973 ایتالیا، «داستان دو شهر» محصول 1935 آمریکا و «ماجراهای مارکوپولو» محصول 1938 آمریکا از فیلم‌های انتخابی این هفته هستند.

مارکوپولو تاجر و جهانگرد ونیزی نیز از جمله داستان‌های محبوب کارگردان های سینما بوده و اقتباس‌های فراوانی از آن صورت گرفته است. «ماجراهای مارکوپولو» اثر آرچی مایو و جانفورد در 1938 به سراغ همین سوژه رفت و با حضور گری کوپر در نقش مارکوپولو به روی پرده نقره‌ای رفت. باسیل راثبون، سیگرید گوری و لانا ترنر از جمله بازیگران دیگر این فیلم هستند.

«مردان خشن» از دیگر فیلم‌های این هفته، که با حضور گلن فورد و ادوارد رابینسون، از بازیگران سرشناس کلاسیک تبدیل به یکی از گزینه‌های قابل توجه این هفته شده است. فیلم داستان مزرعه‌داری با بازی گلن فورد است که تصمیم دارد با فروش زمین خود، به همراه نامزدش راهی شرق شود ولی سلسله اتفاقاتی همه چیز را تغییر می‌دهد. رودولف ماته، کارگردان و فیلمبردار لهستانی که پنج بار نامزدی جایزه اسکار را برای فیلمبرداری در کارنامه داشته است، در مقام کارگردانی این فیلم بوده است.

منبع:ايسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید