براي رونق اقتصاد كشور اعتماد سرمايه گذاران را جلب كنيم | اتاق خبر
کد خبر: 336531
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 01:30
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي آذربايجان غربي گفت: براي رشد و توسعه اقتصاد كشور بايد اعتماد سرمايه گذاران خارجي و داخلي را جلب كنيم.

اتاق خبر: سيدحميد كلانتري روز يكشنبه در بيست و هفتمين جشنواره گروه هاي كارگري نمونه آذربايجان غربي كه در استانداري آذربايجان غربي برگزار شد، افزود: براي رشد اقتصاد كشور بايد با سعه صدر، رفتار محترمانه و نگاه محبت آميز سرمايه گذاران خارجي و ايراني خارج از كشور را براي مشاركت در توسعه و بالندگي اقتصاد كشور فراخوانيم.
وي ادامه داد: همچنين براي مردم و نيروهاي توانمند نيز ميدان داده شود تا بتوانند در رشد اقتصاد، توانايي هاي خود را به كار گيرند.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي افزود: دانشگاهها بايد اقدام به مهارت آموزي كرده و تلاش كنند تا فارغ التحصيلان دانشگاهي توان خدمت در جامعه را داشته باشند.
كلانتري با بيان اينكه اقتصاد مقاومتي مهمترين اصلي است كه براي تحقق رشد و توسعه كشور توسط رهبر انقلاب مطرح شد، گفت: اقتصاد مقاومتي اقتصادي درونزا و برون نگر است يعني به سرمايه هاي داخلي توجه ويژه دارد و از شوي ديگر اقدام به جذب سرمايه هاي خارجي مي كند.
وي اظهار كرد: اقتصاد مقاومتي اقتصاد رياضتي نيست بلكه اقتصاد تعاوني بوده و نزديكترين مدل براي رشد اقتصاد است.
وي به كاهش تصدي گري دولت در عرصه اقتصاد تاكيد كرد و گفت: دولت بايد خريد خدمت كرده و به بخش خصوصي ميدان دهد.
معاون وزير ادامه داد: براي توسعه كشور نيازمند وحدت، همكاري، تفاهم و رفاقت هستيم و بايد پس از انتخابات دعواها كنار گذاشته شود.
كلانتري تاكيد كرد: بايد فرهنگ فرهنگ احترام به قانون و تعاون در كشور نهادينه شود.
وي در ادامه با بيان اينكه پس از طي فراز و نشيبهاي فراوان در حالي كه دولت تدبير وارث مشكلات زيادي بود، توانست به موفقيت برسد، گفت: دولت در حالي وارد عمل شد كه نرخ بالاي تورم عوارض خود را در بخشهاي مختلف نشان داد و هنوز هم بخشي از آن باقي است.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي افزود: دولت تدبير توانست تورم را از 45 درصد به 10.8 درصد برساند و اين گام موفقيت بزرگي براي دولت تدبير و اميد بود.
وي اضافه كرد: در سايه نرخ بالاي تورم كه در گذشته وجود داشت، بسياري از واحدهاي صنعتي دچار ركود شدند.
كلانتري با اشاره به پيروزي ايران اسلامي در مذاكرات هسته اي گفت: مذاكرات ايران با شش كشور قدرتمند جهان و حل شدن پيچيده ترين مسائل فني، سياسي و صنعتي در تعاملات بين المللي جهان بي سابقه بود.
وي بيان كرد: موفقيت جمهوري اسلامي دستاوردهاي بزرگي به همراه داشت چنان كه قطعنامه هايي كه در شوراي امنيت عليه ايران صادر شده بود، بدون جنگ و خون ريزي و با زبان ديپلماسي حل و ملغي شد.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي اضافه كرد: در سايه اين موفقيت بزرگ، كشور هر روز شاهد حضور و رقابت دولتهاي اروپايي براي مذاكره با ايران شده است.
كلانتري با بيان اين سوال كه براي رفع مشكل اشتغال و توسعه عدالت چه راهي را بايد طي كنيم؟ گفت: شكي نيست كه بهترين راهكار تفاهم و نزديك شدن همه گروهها به همديگر است.
وي ادامه داد: براي رونق اقتصادي بايد سيستم بانكي، دستگاههاي اجرايي و گروههاي كارفرمايي دست همكاري به همديگر داده و سياستهاي پولي پشتيباني شود.
وي ادامه داد: ما معضلي بزرگتر از جنگ تحميلي نداشتيم كه اين معضل با وحدت، همدلي و اتحاد ملت از كوچك و بزرگ به پايان رسيده و پيروزي را براي كشور رقم زد.
98 هزار بنگاه تعاوني فعال در كشور وجود دارد كه دو هزار و 14 مورد آن متعلق به آذربايجان غربي است.
بيست و هفتمين جشنواره گروههاي كارگري نمونه با حضور كارگران، كارفرمايان و استاندار آذربايجان غربي برگزار شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید