اصلاح طلبان براي رسيدن به هدف از اخلاق عبور نمي كنند | اتاق خبر
کد خبر: 336638
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 13:21
عارف:
رئيس شوراي سياستگذاري اصلاح طلبان گفت: درمبارزات انتخاباتي اصلاح طلبان بارها اعلام كرده اند كه به هيچ وجه براي رسيدن به هدف از اخلاق عبور نمي كنند.

اتاق خبر - محمدرضا عارف عصر يكشنبه در جمع مردم زنجان در مسجد جامع اين شهر افزود: 24 خرداد سال 92 با تشويق و فشار جوانان به ميدان آمديم و حضور مردم پيروزي و موفقيت اصلاح طلبان را تضمين كرد.

وي با بيان اينكه گام نخست را به شكل صحيح در 24 خرداد 92 برداشتيم، يادآورشد: پس از ايجاد تغيير در قوه مجريه در گام دوم نوبت قوه مقننه است كه بايد تغيير كند.
عارف اظهار كرد: ارتقاي جايگاه مجلس و رسيدن به يك مجلس مقتدر و درد آشنا با مسائل كشور، مجلسي كه حساسيت لازم را داشته و اولويت آن رونق اقتصادي و مقابله با هرگونه ناهنجاري هاي اجتماعي باشد، هم اكنون در دستور كار اصلاح طلبان است.
رئيس شوراي سياستگذاري اصلاح طلبان، با بيان اينكه راهبرد اصلي اصلاح طلبان براي مجلس دهم در شش محور مطرح شده است، گفت: مشاركت حداكثري مردم در انتخابات، حفظ و ارتقاي سرمايه اجتماعي خلق شده در خرداد 92، ارتقاي جايگاه مجلس، اصلاح ترتيب نمايندگان مجلس از نظر تخصصي و كارايي، حضور زنان در مجلس، اجماع كامل در جبهه اصلاحات و رسيدن به يك مديريت كامل و منسجم از جمله اين راهبردها محسوب مي شود.
وي خاطر نشان كرد: در اين راهبردها مطرح كرديم كه براي نخستين بار مي خواهيم با برنامه بياييم و ما يك برنامه در 128 بند تقديم مردم كرديم و آن تعهد و ميثاق ما با مردم است.
عارف به برنامه مجلس آينده در بخش اقتصادي اشاره كرد و ادامه داد: در بند نخست اصلاح ساختار اقتصادي و در بند دوم اجرايي كردن اقتصاد مقاومتي در دستور كار قرار خواهد گرفت.
رئيس شوراي سياستگذاري اصلاح طلبان و منتخب اول مردم تهران در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، گفت: اقتصادي كه با سياست هاي مترقيانه 24 گانه اي كه دارد مي تواند از دغدغه هاي امروز كشور در حوزه معيشت و اشتغال جوانان بكاهد و فرصتي براي رونق اقتصادي، مهار تورم و ديگر شاخص هاي توسعه اقتصادي باشد.
وي تاكيد كرد: بند ششم تعهد اصلاح طلبان، كسب اكثريت كرسي هاي مجلس و تشكيل مجلسي همراه با مردم و همگام با دولت است.
عارف با بيان اينكه براي نخستين بار انسجام در شوراي اصلاح طلبان وجود داشت و شوراي عالي اصلاح طلبان همه را زير يك چتر گرفت، ابراز كرد: تلاش شده است كه بين نمايندگان و نامزدهايي كه تاييد صلاحيت شدند، نخبه ترين، مومن ترين و شايسته ترين ها انتخاب شوند.
رئيس شوراي سياستگذاري اصلاح طلبان و منتخب اول مردم تهران در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، گفت: تعصب ها و وابستگي هاي حزبي را كنار گذاشتيم و از صحن احزاب عبور كرديم براي آنكه به شايستگان برسيم.
وي اضافه كرد: ما در حال حاضر اكثريت قابل قبولي را در مجلس شوراي اسلامي داريم اما اگر بخواهيم به تمام تعهدهاي خود عمل و همه اصول و برنامه ها و فصل هاي قانون اساسي را اجرا كنيم، نياز به اكثريت قاطع داريم.
عارف افزود: ما اعتقاد داريم كه سهم گروه ها و فراكسيون هاي مختلف در مديريت مجلس شوراي اسلامي را بايد بدهيم، شعار ما همدلي و همبستگي ملي در مجلس است و مي خواهيم مجلس دهم يك الگويي براي اداره كشور باشد.
رئيس شوراي سياستگذاري اصلاح طلبان گفت: مي خواهيم شراكت را در داخل مجلس داشته باشيم و با دولت شراكت كنيم.
وي يادآورشد: ما خودمان را شريك دولت در برنامه هاي پيشرفت مي دانيم، همدلي و همبستگي را در تمام سطوح در دستور خود قرار داديم.
عارف اظهار كرد: مي خواهيم، اخلاق و عقلانيت بر تمام شئون كشور حاكم شود و مزيت حكومت الهي ما اخلاق است.
رئيس شوراي سياستگذاري اصلاح طلبان گفت: پيامبر اكرم(ص) مي فرمايد 'من براي اخلاق مبعوث شده ام'، بنابراين حتي نگاه اصلاح طلبان در سياست اخلاق مداري نيست بلكه سياست مبتني بر اخلاق است و وسيله براي ما مهمتر از هدف است.
وي تصريح كرد: اين توصيه را نيز به مدعيان دينداري كرده ايم و متاسفانه نتيجه آن را نيز ديده ايم و آنها نيز نتيجه آن را ديده اند.
عارف خاطر نشان كرد: مردم بارها و بارها به آنها جواب داده اند اما باز حاضر نيستند، بيايند و در چارچوب ارزش هاي انقلاب و معيارهاي اخلاقي و در يك فضاي صميمي و جدي، با همديگر رقابت كنيم و اجازه بدهيم كه مردم در پاي صندوق هاي راي انتخاب كنند.
وي ادامه داد: تجربه هاي گذشته حاكي از اين است كه مردم چندان رغبتي براي حضور ندارند و احساس مي كنند در دور دوم رقابت خيلي مطرح نيست.
عارف با بيان اينكه براي ما تك تك آرا مهم است، تاكيد كرد: بياييد پاي صندوق هاي راي، بالا بودن آرا قدرت بيشتري براي فعاليت در مجلس و همراهي به ما مي دهد.
وي ابراز كرد: در كنار برنامه هاي 128 گانه اصلاح طلبان، نمايندگان با دو ماموريت در سطح ملي و در سطح استاني مواجه هستند.
عارف تاكيدكرد: اعتقاد ما بر اين است كه بايد جايگاه مجلس شوراي اسلامي ارتقا يابد و دغدغه و طرح هاي مجلس در راستاي طرح هاي ملي و مسائل كلان و دراز مدت كشور باشد.
رئيس شوراي سياستگذاري اصلاح طلبان و منتخب اول مردم تهران در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، گفت: مشكلات و مسائل حوزه هاي انتخابيه را فراموش نمي كنيم، بنابراين عهده دار هستيم كه مجمع نمايندگان استان، در جايگاه بالاتري قرار گيرد.
وي اضافه كرد: ما اعتقاد به مجمع نمايندگان استاني داريم كه نمايندگان استان با هم و با توجه به اولويت هاي استان، مسائل را پيگيري كنند.
عارف افزود: ارتقاي مجامع استاني را در دستور كار خود داريم و براي آنكه مجامع بتوانند براي استان خود اقدامات لازم را انجام دهند، نياز به همدلي و همراهي مجمع داريم.
وي با بيان اينكه پشتوانه نظام و انقلاب ما مردم و آراي آنان بوده است، يادآورشد: تك تك آراي مردم در حل و فصل مشكلات كشور و منطقه موثر بود و كارايي راي مردم را نيز در عرصه هاي مختلف ديده ايم.
عارف اظهار كرد: اگر دولت مي تواند برجام را در مذاكره با قدرت هاي بزرگ دنيا به نتيجه برساند، به پشتوانه مردم و توكل به خداوند و رهنمودهاي مردم و رهبري است و مردم هستند كه اين انرژي را به مسئولان و جوانان خود مي دهند.
دور نخست انتخابات در سراسر كشور و زنجان هفتم اسفند سال گذشته برگزار و در نتيجه آن تنها سيد مرتضي خاتمي از حوزه انتخابيه ماهنشان و ايجرود انتخاب شد.
در نتيجه همين انتخابات از حوزه انتخابيه زنجان و طارم ' سيد افضل موسوي، فريدون احمدي، كريم خانمحمدي و علي وقفچي'، از حوزه انتخابيه ابهر، خرمدره و سلطانيه 'محمدرضا خانمحمدي و احمد عزيزي و از حوزه انتخابيه خدابنده ' احمد بيگدلي و سيد البرز حسيني' به دور دوم انتخابات راه يافتند.
مجلس شوراي اسلامي داراي 290 كرسي است كه از اين تعداد پنج كرسي مربوط به نمايندگان استان زنجان است.
مرحله دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در تاريخ 10 ارديبهشت جاري در 56 حوزه انتخابيه در 21 استان كشور برگزار مي شود تا تكليف 69 كرسي باقي مانده تعيين شود كه از اين تعداد چهار كرسي مربوط به استان زنجان است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید