نمی توان یک شبه انتظار حل همه مشکلات را داشت | اتاق خبر
کد خبر: 336664
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 15:22
یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به منتقدین برجام:
احمد شوهانی عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی ضمن اشاره به پروسه بلند مدت اجرای برجام، خاطرنشان ساخت،آقایانی که این روزها به اظهارنظرهایی در مخالفت با برجام می‌پردازند، خود می‌دانند که کنترل نظام بین‌الملل دست ما نیست و نمی‌توان انتظار داشته باش

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، احمد شوهانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گویی تاکید کرد که تاثیرات اجرای برجام پروسه‌ای کوتاه‌مدت و حتی چند ماهه نیست که برخی تصور می‌کنند که باید اکنون تاثیرات آن را به‌خصوص در ابعاد اقتصادی در کشور مشاهده کنند.

وی اظهار داشت: آقایانی که این روزها به اظهارنظرهایی در مخالفت با برجام می‌پردازند و این موضوع را به افکار عمومی القا می‌کنند که برجام نتوانسته نمود عینی در زندگی مردم داشته باشد خود می‌دانند که کنترل نظام بین‌الملل دست ما نیست و نمی‌توان انتظار داشته باشیم یک شبه کل مشکلات حل شود. این موضوع پروسه طولانی دارد و نظام جهانی بخصوص آمریکا و اروپا نیز به کارشکنی‌هایی می‌پردازند. این همان موضوعی است.

وی افزود: در این بین مردم عادی از این جزئیات اطلاع ندارند و این آقایان به اصطلاح دلواپس این موضوع را در بین مردم طرح می‌کنند که علی‌رغم اجرایی شدن برجام هنوز مشکلات کشور بخصوص در ابعاد اقتصادی، گرانی و اشتغال حل نشده است. حال اینکه به جای این صحبت‌ها ضمن آگاهی دادن به مردم، این موضوع را روشنگری کنیم که آثار اجرای برجام یک‌روزه، یک ماهه و حتی یک ساله نمی‌تواند ظهور و بروز کند چون تحریم‌ها در یک روز اتفاق نیفتاده است که انتظار داشته باشیم یک روزه برداشته شود.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در طول هشت سال دولت احمدی‌نژاد آرام آرام شرایط به گونه‌ای پیش رفت که در نهایت به تحریم‌های آمریکا، اتحادیه اروپا و شورای امنیت منتهی شد. طبیعتا برداشته شدن تمامی این تحریم‌ها زمان‌بر است و اکنون نیز دولت در این مسیر حرکت می‌کند. مسیری که متاسفانه رسانه ملی در جهت خلاف آن برنامه می‌سازد.

شوهانی در ادامه گفت: همه ما بخصوص مذاکره‌کنندگان می‌دانند نظام جهانی نظام ظالمانه‌ای است و در راه اجرای برجام مانع‌تراشی‌هایی صورت می‌گیرد. در همین شرایط باید مجلس و دولتمردان این مسیر را به مردم توضیح دهند و همه با یکدیگر اتحاد داشته باشیم. نباید انتظار داشت که همه مشکلات یک روزه حل شود حتی شاید به عمر چهار ساله دولت یازدهم و قرار گرفتن کارها روی ریل منتهی شود و بعد دولت روحانی در چهار سال دوم بتواند دستاوردهای اقتصادی از قبل اجرای برجام را به صورت ملموس در زندگی مردم اجرایی کند. واقعیتی است که آقایان می‌دانند اما طور دیگری وانمود می‌کنند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید