معاون وزیر راه: 100 بیمارستان در كشور در دست ساخت است | اتاق خبر
کد خبر: 336880
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 04:35
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی گفت: ساخت 100 بیمارستان در كشور با حساسیت كامل در حال اتمام است.

اتاق خبر: محمدجعفر علیزاده یكشنبه شب در جریان بازدید از روند ساخت بیمارستان 235 تختخوابی سقز با بیان اینكه سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی باید به كمیسیون های عمران مجلس و بهداشت و درمان پاسخگو باشد، افزود: در ساخت بیمارستان ها كیفیت فدای سرعت نمی شود.
وی با بیان اینكه بخش هایی از بیمارستان ها باید مطابق استانداردهای سازمان جهانی بهداشت ساخته شود، ادامه داد: در ساخت بخش های زایمان و اورژانس دقت زیادی خواهد شد و امكانات آن به روز خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه اورژانس یك ساختمان فرهنگی، اجتماعی و درمانی است كه در بطن زندگی مردم نقش ایفا می كند تصریح كرد: ارائه خدمات مناسب در این بخش باعث حذف بستری های غیر ضروری و شاد شدن دل خانواده بیماران خواهد شد.
علیزاده استدلال كرد به دلیل كمبود اعتبارات عمرانی و دقت برای ساخت بیمارستان ها مطابق با استانداردهای روز جهان، روند ساخت بیمارستان ها به كندی پیش رفته است ولی اتمام این بیمارستان ها به جد در دستور كار دولت تدبیر و امید قرار دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی كشور در ادامه گفت: در لایحه بودجه سال 95 مبلغ 95 میلیارد ریال برای بیمارستان در دست ساخت سقز پیش بینی شده است.
علیزاده افزود: از سایر منابع نیز اعتبار لازم برای اتمام این بیمارستان جذب خواهد شد و اعتبار نهایی برای سال جاری در خرداد ماه امسال اعلام می شود.
وی اضافه كرد: از آغاز به كار شروع این طرح تا پایان سال 93 مبلغ 160 میلیارد ریال برای ساخت بیمارستان هزینه شده و در سال 94 مبلغ 165 میلیارد ریال برای آن پیش بینی شد ولی متاسفانه به دلیل مشكلات مالی فقط 25 میلیارد ریال آن تخصیص یافت.
وی تصریح كرد: فرصت قانونی برای اتمام این بیمارستان كه 60 درصد پیشرفت فیزیكی دارد پایان سال 96 است و در صورت تخصیص به موقع اعتبارات زودتر از این زمان نیز این طرح به اتمام می رسد.
علیزاده عنوان كرد: تعداد 19 تخت به بخش دیالیز این بیمارستان اضافه شده است و بر اساس دیدگاه جدید سازمان جهانی بهداشت 20 تخت به اورژانس با خدمت ویژه نیز افزوده شده و پنج اتاق بخش زایمان این بیمارستان هم با تجهیزات به روز دنیا خواهد بود.
او اظهار كرد: این بیمارستان به عنوان یك بیمارستان عمومی به یكی از بیمارستان های مجهز و نمونه غرب كشور تبدیل خواهد شد و به دلیل موقعیت خاص در كردستان، قابلیت خدمات رسانی به شهرهای اطراف را نیز خواهد داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی كشور با عنوان اینكه تعداد بیمارستان های نیمه تمام در كشور 100 بیمارستان است افزود: اتمام این بیمارستان ها به جد در دستور كار دولت تدبیر و امید قرار دارد.
محسن بیگلری، نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم از مسئولان وزارت راه و شهرسازی به ویژه علیزاده برای بازدیدهای مكرر و پیگیری جذب اعتبار تشكر و بر تخصیص بودجه لازم برای اتمام این طرح عمرانی تاكید كرد.
فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با تشكر از پیگیری های وزارت راه، نماینده مردم در مجلس و مسئولان استانی عنوان كرد: اتمام این بیمارستان از دغدغه های مسئولان استانی و از مطالبات روزانه مردم است.
علی اكبر ورمقانی با بیان اینكه از سال گذشته تا كنون چهار بار معاون وزیر راه و شهرسازی از روند ساخت این بیمارستان بازدید كرده است این امر را نشانه عزم جدی دولت برای اتمام طرح های عمرانی نیمه تمام برشمرد.
صابر زارعی معاون فنی و عمرانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم در جریان این بازدید با عنوان اینكه عملیات اجرایی این بیمارستان در سال 88 آغاز شد اعلام كرد: این بیمارستان دارای شش بخش تخصصی كودكان، زنان، جراحی، سی سی یو (ccu)، آی سی یو (icu) و داخلی خواهد بود.
این بیمارستان در زمینی به مساحت 31 هزار متر مربع در دست احداث است كه تا 45 هزار متر قابل افزایش است.
این بیمارستان دارای شش بخش تخصصی كودكان، زنان، جراحی، سی سی یو (ccu)، آی سی یو (icu) و داخلی خواهد بود كه برای ساخت آن كه 60 درصد پیشرفت فیزیكی دارد 160 میلیارد ریال هزینه شده و در بودجه سال 95 مبلغ 95 میلیارد ریال پیش بینی شده است.
سقز در 190 كیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید