حضور درانتخابات سبب ارتقای اقتدار وامنیت ملی كشوراست | اتاق خبر
کد خبر: 336975
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 10:42
حاجی بابایی:
وزیر سابق آموزش و پرورش گفت: حضور حماسی مردم در انتخابات سبب ارتقای اقتدار و امنیت ملی و بین المللی كشور است.

اتاق خبر - حمیدرضا حاجی بابایی شامگاه دوشنبه در جمع شماری از اصول گرایان زنجان با بیان اینكه دشمنان انقلاب اسلامی و در راس آنها آمریكا درصدد هستند نظام جمهوری اسلامی را به عنوان یك حكومت موفق و الگو درسطح جهانی به چالش بكشند، افزود: انتخابات نماد قدرت یك كشور است و مشاركت حداكثری مردم در انتخابات، الگوی موفق بودن نظام اسلامی را بیش از پیش به اثبات می رساند.

وی ادامه داد: بعد از حضور حماسی مردم در هر انتخاباتی كه در كشور برگزار می شود، دشمنان تمام توانشان را به كار می گیرند كه این حماسه ها را كمرنگ جلوه دهند چرا كه خلق حماسه سیاسی، اقتدار و امنیت ملی و بین المللی و به دنبال آن اقتصاد قدرتمند را برای كشور به ارمغان می آورد.
وزیر سابق آموزش و پرورش با بیان اینكه اقتصاد قدرتمند و شكوفا متضمن امنیت و اقتدار ملی و بین اللملی كشور است، تصریح كرد: اقتصاد مقاومتی در سایه اقتدار كشور به وجود می آید و با تحقق خود امنیت و قدرت ملی را برای كشور باز تولید می كند.
حاجی بابایی با بیان اینكه ایران اسلامی به عنوان یك چالش برای آمریكا مطرح است، افزود: مبارزه آمریكا با ما مبارزه اقتداری است و استكبار جهانی به انحاء مختلف اقتدار نظام اسلامی را در منطقه نشانه رفته است.
وی رفتار آمریكا دربرابر جمهوری اسلامی ایران را به قلدری تعبیر كرد و افزود: در برابر زورگویی استكبار نباید از موضع ضعف عمل كرد بلكه جواب قلدر را باید قلدر مآبانه داد.
حاجی بابایی به برداشت غیرقانونی دو میلیارد دلار از دارایی های بلوكه شده كشور توسط آمریكا به بهانه پرداخت غرامت اشاره و خاطرنشان كرد: برای اینكه آمریكا نتواند چنین رفتارهایی را از خود در برابر ملت ایران نشان دهد نیازمند حماسه آفرینی هایی از جنس حماسه دوران دفاع مقدس هستیم.
وی با بیان اینكه حتی سعودی ها هم در برابر نظام اسلامی قلدری از خود نشان می دهند، تاكید كرد: در زمان حاضر ما نیازمند مجلس قدرتمندی هستیم كه در برابر این نوع قلدری ها بایستد.
منتخب مردم همدان در مجلس دهم شورای اسلامی با تاكید بر لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی در كشور، گفت: درسال 91 كه زمان اوج تحریم ها بود، بودجه آموزش و پرورش از درآمد یك هزار و 10تریلیون ریالی (101 هزار میلیارد تومانی) دولت، 15.8 درصد بود در حالی كه سال گذشته بودجه این وزارتخانه از درآمد دوهزار و 10تریلیون ریال (201هزار میلیارد تومانی) دولت زیر 14درصد شد.
حاجی بابایی به افزایش بودجه وزارت بهداشت و درمان از 160هزار میلیارد ریال به 560هزار میلیارد ریال در سال گذشته اشاره كرد و افزود : مدیریت منابع در كشور چندان به دلار و نفت مربوط نیست و نباید نظام را با دستاویز قرار دادن مواردی از این قبیل تحت فشار قرار داد.
وزیرسابق آموزش و پرورش اظهار كرد: موفقیت هر دولتی بسته به نوع نگاهش به آموزش و پرورش است چرا كه تحقق اقتصاد مقاومتی كه اقتصادی دانش بنیان است، در پیوستگی و ارتباط كامل با حوزه آموزش و پرورش قرار دارد.
حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر سابق آموزش و پرورش و منتخب مردم همدان در مجلس دهم شورای اسلامی شامگاه دوشنبه در جمع شماری از اصولگرایان زنجان سخنرانی كرد.
ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید