افزايش نرخ تورم در عربستان | اتاق خبر
کد خبر: 336979
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 11:00
پايگاه خبري شئون خليجيه امروز سه شنبه نوشت: نرخ تورم در عربستان سعودي با دو درصد افزايش در ماه مارس سال جاري نسبت به زمان مشابه در سال گذشته در عربستان سعودي به 4.3 درصد رسيد

اتاق خبر - براساس اين خبر، شاخص سالانه هزينه هاي زندگي مردم عربستان نيز در اين ماه از 131 واحد به حدود 137 واحد افزايش يافت.

در اين خبر آمده است: مردم عربستان سعودي در سال 2008 ميلادي نيز بالاترين نرخ تورم را به ميزان 6.1 درصد تجربه كردند.
عربستان سعودي در پي اتخاذ سياست هاي نادرست و كاهش قيمت نفت در جهان و نيز ورود به جنگ عليه مردم يمن و حمايت از گروه هاي تروريستي در سوريه و عراق با كسري بودجه شديدي مواجه شده است.
اين كشور براي رفع كسري بودجه و كاهش هزينه هاي خدماتي در سال گذشته مجبور شد قيمت حامل هاي انرژي بخصوص بنزين و گازوئيل را افزايش دهد.
كارشناسان سياسي معتقدند كه عربستان در راستاي سياست هاي خصمانه خود با ايران و برخي ديگر از كشورهاي منظقه كه با سياست هاي حمايت از تروريسم اين كشور مخالفند حتي حاضر است نفت را به قيمت تمام شده به فروش برساند.
اين در حالي است كه كسري بودجه دولت عربستان سعودي در سال 2015 ميلادي به رقم بي‌سابقه 367 ميليارد ريال سعودي، معادل 98 ميليارد دلار رسيد اما اين كشور همچنان به سياست هاي لجوجانه خود در زمينه پايين نگه داشتن قيمت نفت ادامه مي دهد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید