شرط مطهري | اتاق خبر
کد خبر: 337067
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 16:10
آرمان مطرح كرد:
روزنامه آرمان در شماره چهارشنبه هفتم ارديبهشت تيتر يك را به اظهار نظر منتخب مردم تهران در مجلس دهم درباره حضور مجدد محمود احمدي نژاد در انتخابات رياست جمهوري آينده اختصاص داد

اتاق خبر - آرمان در اين باره از قول وي نوشت: ايشان ابتدا بايد در خصوص اقدامات دوران هشت ساله رياست جمهوري خود در دادگاه حضور يافته و پس از آن خود را نامزد انتخابات رياست جمهوري آينده كند.

اين روزنامه با اشاره به عنوان ديدار ظريف با مردان «كاپيتول»، آورد: «ظريف با تعدادي از نمايندگان كنگره آمريكا ديدار مي‌كند»؛ اين خبري بود كه روز گذشته از سوي سخنگوي وزارت خارجه اعلام شد و در همين روز بود كه وزير امور خارجه كشورمان هم گفت كه «دولت آمريكا را مسئول حفظ اموال‌مان مي‌دانيم».

پاي 2 ميليارد دلار برداشت آمريكا از بدهي‌هاي ايران در ميان است كه ظريف درباره آن شايد در ديدار با مردان كاپيتول (نام ساختمان كنگره آمريكا) به آن اشاره كند؛ پولي كه به ايران تعلق دارد و آمريكا مدعي است كه بايد به نفع قربانيان تروريسم ضبط شود.
بدحجابي و بي‌حجابي جرم است، از ديگر عنوان هاي روزنامه آرمان به شمار مي رود،‌ در تشريح اين خبر مي خوانيم: آيت‌ا... صادق آملي لاريجاني در جلسه ديروز مسئولان عالي قضائي با اشاره به لزوم رعايت هنجارهاي اخلاقي و ديني گفت: اين هنجارها حتي اگر شكل قانوني نيز به خود نگرفته باشند واجب الرعايه هستند و در صورت قانوني شدن آنها، لزوم رعايتشان واضح‌‌تر است.

رئيس قوه قضائيه با اشاره به اينكه مقابله با هنجارشكني‌هايي مانند «بدحجابي» «بي حجابي» و «رفتارهاي غير اخلاقي» قانون مشخص و مدون دارد گفت: تمام كساني كه در اثر غفلت يا اشتباه مرتكب هنجارشكني مي‌شوند بايد بدانند كه رعايت حقوق ديگران الزامي است و حتي اگر اعتقاد شخصي به قانوني ندارند بايد آن را رعايت كنند؛ بدحجابي و بي‌حجابي جرم است و مجازات آن در قانون معين شده است.


اين روزنامه با انتخاب عنوان نوجوانان ايراني ‌در ‌معرض بيماري قرن، مي نويسد: يك روز بعد از اينكه معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي از كمبود بودجه براي مهار ايدز انتقاد كرد، يك مقام مسئول در وزارت بهداشت روند ابتلاي زنان و نوجوانان به ايدز را هشدار آميز دانست. همزمان وزير بهداشت از رشد 10 درصدي ايدز در ايران خبر داد كه بر اساس آن با توجه به آمارهاي رسمي سالانه سه هزار نفر به ايدز مبتلا مي‌شوند. اين در حالي است كه اگر آمارهاي غيررسمي را مبنا قرار دهيم بايد به ابتلاي سالانه 10 تا 13 هزار نفر ايراني به بيماري قرن اذعان كنيم.


روزنامه آرمان با درج عنوان شكستن سكوت با چاشني فراموشي!، نوشت: اين روزها كه بحث رياست‌جمهوري مجدد احمدي‌نژاد از سوي حاميانش مطرح مي‌شود سكوت او سبب افزايش ابهامات شده بود اما ظاهرا در ديداري كه از سوي جمعي از اساتيد دانشگاه‌هاي تهران با او صورت گرفته، بالاخره سكوت احمدي‌نژاد شكست و بيش از يك سلام و احوالپرسي ساده سخن گفته است. جمله‌اي از او اذهان را به خود مشغول كرده است و آن اينكه: «مقابله با افزايش مطالبات به حق مردم كار شيطاني است» منظور او از افزايش توقعات چيست؟

آيا احمدي‌نژاد خواستار بيان اين موضوع است كه پس از رفع تحريم‌ها نبايد تغييرات زيادي در جامعه ايجاد شود چرا كه دراين صورت ناكارآمدي هاي دولت قبل كه او رياستش رابر عهده داشت عيان مي‌شود و يا اينكه اين پيام را مي‌دهد كه دولت يازدهم در بهبود وضعيت زندگي مردم توانايي لازم راندارد و از سوي ديگر به دولت مي‌گويد كه اگر نيازهاي مردم را برآورده نكند كار شيطاني كرده است كه هر دو فرضيه يك نتيجه دارد و آن هم نااميد كردن مردم نسبت به دولت روحاني كه شايد انتظار دارد ثمره آن را در سال 96 مشاهده كند.


اين روزنامه همچنين در صفحه نخست به بررسي عنوان هاي «آيت الله هاشمي رفسنجاني: حق مردم ايران رفاه و پيشرفت است»، «مقام معظم رهبري: تحقق تمدن اسلامي بدون الگوي پيشرفت اسلامي ايراني ممكن نيست»، «محمدرضا عارف: سياه‌نمايي در حق برجام ظلم در حق نظام است» و «آمريكا در مناظره رسايي و زيباكلام» پرداخت.
روزنامه آرمان در ستون يادداشت هاي اختصاصي عنوان «نگاه چندبعدي به حوزه زنان» را به قلم اشرف بروجردي و در ستون سرمقاله عنوان «جنجال عليه برجام براي پاك كردن گذشته» نوشته غلامعباس توسلي را به چاپ رساند.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید