معاون استاندار بوشهر: ساماندهی ته لنجی مراحل نهایی را سپری می كند | اتاق خبر
کد خبر: 337348
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 10:59
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: تصمیم های مربوط به ساماندهی كالای وارداتی همراه ملوان (ته لنجی) مراحل نهایی خود را سپری می كند كه جزئیات آن به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

اتاق خبر:فتح الله حقیقی افزود: ساماندهی واردات كالای همراه ملوان (ته لنجی) با حفظ معیشت ساحل نشینان از پارسال آغاز شد.
وی یادآور شد: از سال گذشته تاكنون مدیریت ارشد استان بوشهر موضوع ساماندهی ته لنجی را در قالب نشست های مختلف با مقام های ملی بدون كار تبلیغاتی در دست پیگیری داشته است تا به اصل موضوع لطمه وارد نشود.
حقیقی ادامه داد: در همین راستا اسفند پارسال با دعوت از حبیب الله حقیقی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالای كشور و حضور سه روزه وی به همراه مدیران كل تابعه این ستاد در استان با هدف اتخاذ راهكار مناسب برای ساماندهی موضوع ته لنجی انجام شد.
'محدودیت ورود كالای همراه ملوان از ابتدای سال جاری در پی نامه رئیس گمرك ایران در روزهای پایانی سال گذشته به رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز كشور در بنادر جنوبی كشور بویژه استان بوشهر اجرایی شده است'.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: در ادامه رایزنی ها، هفته گذشته استان میزبان حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی و دبیر شورای امنیت كشور بود كه یكی از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست، بررسی و ارائه راهكارهای مناسب در جهت ساماندهی ته لنجی اختصاص داشت.
وی اظهارداشت: انطباق حداكثری موضوع ته لنجی با قوانین كشور، ایجاد نشدن مشكل برای اشتغال ملوانان، لنجداران و كسب و كار بازاریان و جلوگیری از سودجویی كاذب فرصت طلبان از اهداف مهم ساماندهی ته لنجی است.
این مقام مسئول گفت: برای جلوگیری از ایجاد چند گانگی و تبلیغاتی كردن موضوع تمام پیگیری ها به صورت واحد از سوی سالاری استاندار بوشهر انجام شده است .
وی با دعوت از اصحاب رسانه برای پرهیز از تبلیغاتی شدن موضوع ته لنجی برای جلوگیری از خدشه به اصل این موضوع افزود: دریافت دیدگاههای فعالان اقتصادی و رسانه ای از كانال های رسمی مسئولان استان بوشهر را در اتخاذ تصمیم نهایی یاری خواهد كرد.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر ادامه داد: این استان دارای 937كیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس است و مردم این خطه نیز همواره حافظ مرزهای كشور بوده اند.
حقیقی یادآورشد: حداقل رسالت ما مسئولان تكریم عملی مردم است و در موضوع ته لنجی نیز باید تصمیم ها به گونه ای باشد كه حقوق طبیعی ملوانان افزایش و رونق بازار را در پی داشته باشد ضمن اینكه از سود جویی برخی افراد فرصت طلب نیز از سیاست های حمایتی دولت از مرزنشینان جلوگیری شود.
وی گفت: هم اینك سه هزارو 100 فروند شناور با ظرفیت كمتر از 500تن در استان بوشهر وجود دارد كه با احتساب اشتغال هر فروند 10نفر در مجموع معیشت 31 هزار مرزنشین بطور مستقیم به دریا وابسته است.
معاون استانداری بوشهر اضافه كرد: اشتغال حدود 40هزار نفر نیز بطور غیر مستقیم در این استان وابسته به دریاست كه این مهم اهمیت موضوع ساماندهی ته لنجی را دو چندان كرده است.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید