رئيس هيات تجاري پرتغال: آماده توسعه مناسبات تجاري بااصفهان هستيم | اتاق خبر
کد خبر: 337473
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 19:11
رئيس هيات تجاري پرتغال گفت: با برداشته شدن تحريم ها و افزايش روابط بين الملل ايران در فضاي پسابرجام، كشور پرتغال آماده هرگونه مراودات تجاري و سرمايه گذاري در استان اصفهان است.

اتاق خبر: پدرو ماگاليانش عصر سه شنبه بهمراه هيات تجاري پرتغال در نشست با مسئولان اتاق بازرگاني استان اصفهان و جمعي از بازرگانان در محل اتاق اين استان، افزود: اتاق بازرگاني و صنايع پرتغال با هدف توسعه همكاري در زمينه ي مناسبات بين دو كشور وارد ايران شده است.
وي گفت:پرتغال كشور كوچكي در جنوب قاره اروپاست و بازرگانان ايراني علاوه بر مراودات تجاري با اين كشور مي توانند از طريق بازار پرتغال پل ارتباطي مناسبي براي حضور در بازار آفريقا و آمريكاي لاتين برقرار كنند.
رئيس امور بين الملل اتاق بازرگاني و صنايع پرتغال افزايش و توسعه روابط تجاري را منوط به شناخت هر دو كشور از هم دانست و گفت: صنعت توريسم و گردشگري بهترين راه ارتباطي و شناخت است.
ماگاليانش پس از بازديد از مناطق ديدني و نقاط تاريخي شهر اصفهان، اين شهر را يكي از بهترين شهرهاي جهان عنوان كرد و افزود: پرتقال با افزايش دانش گردشگري و اجراي طرح ها و سياست هاي لازم به يكي از قطب هاي گردشگري دنيا تبديل شده و آماده ايم تا با انتقال اين دانش به اصفهان، امكان استفاده از جاذبه هاي گردشگري اين شهر افزايش يابد.
رئيس شوراي بازرگاني ايران و پرتغال در گفت و گو با ايرنا، بيان كرد: كشور پرتغال با استفاده از اقتصاد سبز و بهره بردن از انرژي هاي نو توانسته است اولين كشور از نظر توليد برق در اروپا شود.
نادر حقيقي افزود: اين كشور 50 درصد برق توليدي خود را از طريق انرژي نو بدست آورده است و آماده است تا دانش بهره بردن از انرژي نو و توليد انرژي از پسماند ها را به اصفهان انتقال بدهد.
وي ايجاد اعتماد به آينده براي همتايان تجاري پرتغالي و ديگر كشور هاي خارجي را مهمترين راهكار جذب سرمايه گذاران خارجي و توسعه ي روابط تجاري بين الملل عنوان كرد.
حقيقي كشور پرتغال را يكي از قطب هاي هتلداري و سرويس دهي به مسافران و توريست ها اعلام كرد و گفت: اين كشور آماده ي سرمايه گذاري در زمينه ي هتل سازي و انتقال دانش هتلداري به شهر اصفهان است.
از هيات دوازده نفره پرتغالي، پنج نفر بهمراه رئيس شوراي بازرگاني و اقتصادي ايران پرتغال در اين نشست حضور داشتند و بقيه ي افراد براي رايزني هاي تجاري در تهران حضور داشتند.
رياست هيات تجاري پرتغال را مديركل بين‌الملل اتاق بازرگاني و صنايع اين كشور برعهده داشت و مديران شماري از شركت‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي و صنعتي اين كشور او را در اين سفر همراهي كردند.
اين شركت هاي پرتغالي در زمينه سلامت، تجهيزات پزشكي و دارويي، محصولات الكتريكي و الكترونيكي، لوازم خانگي، فناوري اطلاعات، رسانه‌هاي تصويري، حمل‌ونقل، مشاوره مهندسي و محيط زيست، مبلمان اداري و محصولات نفتي فعاليت داشتند.
كشور توسعه يافته پرتغال در جنوب غربي اروپا قرار دارد و پايتخت آن ليسبون است.
اين كشور 10٫5 ميليون نفر جمعيت دارد، واحد پول آن يورو و از اعضاي اتحاديه اروپا و ناتو است.
پرتغال غربي‌ترين كشور سرزمين اصلي اروپاست و خاك پرتغال به همراه تنها همسايه خود اسپانيا شبه‌جزيره ايبري را تشكيل مي‌دهد. منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید