تحركات جديد آمريكايي ها در شمال سوريه | اتاق خبر
کد خبر: 337961
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1395 - 22:22
منابع رسانه اي كردستان سوريه، از تحركات تازه آمريكايي ها در شمال سوريه و بويژه در استان 'حسكه' خبر داده اند و گفته مي شود كه درحال انتقال نيرو بويژه از منطقه اقليم كردستان عراق به سوريه هستند.

اتاق خبر - 'مسعود احمد' روزنامه نگار كرد سوري در شهر قامشلي در اربيل تاييد كرد، بزودي 250 افسر اطلاعاتي امنيتي آمريكا در شهر رميلان در غرب قامشلي از توابع استان حسكه در سوريه مستقر خواهند شد.
وي با اعلام اين مطلب افزود: گفته اند كه اين نيروها به منظور آماده كردن نيروهاي كردي و عربي منطقه در راستاي پيشروي بسوي شهر رقه پايتخت داعش در منطقه مستقر خواهند شد.
اين روزنامه نگار كرد سوري همچنين گفت: اين نيروها كه بخشي از آنها از طريق كردستان عراق روانه رميلان شده اند، خواهند كوشيد نيروهاي سوريه دمكراتيك را هم به لحاظ اطلاعاتي و هم تسليحاتي تقويت كنند تا بتوانند به پيشروي هاي خود به سوي رقه ادامه دهند.
آمريكايي ها در حالي نيروهاي خود را به مناطق كردنشين سوريه اعزام مي كنند كه روز جمعه سرگئي ربايكوف معاون وزيرامورخارجه روسيه اين اقدام آمريكا را بدون هماهنگي با دمشق، نگران كننده توصيف و اعلام كرد نمي توان در خصوص اين اقدام آمريكا نگران نبود.
برخي تحليلگران اعتقاد دارند كه اوباما قصد دارد با آزادسازي موصل و رقه ، تا پيش از انتخابات رياست جمهوري، از آن به عنوان يك برگ برنده به نفع نامزد خود حزبي خود انتخاب كند، از همين رو فشار براي شروع عمليات در اين دو استان اصلي تحت كنترل داعش را تشديد كرده اند.
به علاوه ، مي رسد، آمريكايي ها بعد از دو سال نبرد بي وقفه نيروهاي مقاومت در عراق و سوريه قصد دارند خود را شريك جنگ عليه داعش معرفي و احتمالا بعد از آزادي منطقه پايگاه نظامي براي خود در اين مناطق ايجاد كنند.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید