61 هزار كارگر ساختماني در استان تحت پوشش بيمه هستند | اتاق خبر
کد خبر: 337967
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1395 - 23:26
مديركل تامين اجتماعي فارس:
مديركل تامين اجتماعي استان فارس گفت: از سال 89 تا هفته اول ارديبهشت جاري حدود 61 هزار كارگر ساختماني در اين استان به عنوان بزرگترين صنف فعال كارگري استان تحت پوشش اين سازمان درآمده اند و از خدمات آن بهره مند هستند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روابط عمومي اداره كل تامين اجتماعي فارس، عبدالكريم نباتي با گراميداشت روز جهاني كار و كارگر، فعاليت كارگران را مصداق بارز عينيت بخشيدن به تحقق شعار سال 'اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل' دانست.
وي در اين باره گفت: كارگران تحقق اقتصاد مقاومتي را با عمل و فعاليت خويش ثابت كرده اند و رمز محقق شدن شعار امسال از سوي مسئولان نيز در ارج نهادن به همت كارگراني است كه در گوشه گوشه اين سرزمين مقدس در شرايط ناگوار تحريم و شرايط نامطلوب اقتصادي دل در گرو آباداني ايران مي نهند.
** ضرورت ايجاد شرايط مطلوب براي نيروي كار
مديركل تامين اجتماعي فارس در ادامه با اشاره به مسئوليت هاي كارفرمايان و مسئولان در قبال كارگران اظهار كرد: در برهه كنوني هم بر صنعتگران و هم بر ما مسئولان واجب است كه با تاسي از منابع ناب اسلامي شرايط مطلوب و بهينه اي را براي نيروي كار فراهم آوريم تا در سايه آن بتوان جامعه اي رو به رشد ايجاد كرد.
نباتي افزود: سازمان تامين اجتماعي به عنوان خدمتگزار قشر مولد جامعه همواره تلاش نموده است زمينه رفاه اجتماعي را براي اين قشر كه عموما از اقشار زحمتكش جامعه نيز به شمار مي روند فراهم كند.
مديركل تامين اجتماعي فارس با اشاره به تعهدات متنوع اين سازمان در حمايت از كارگران افزود : حمايت هاي اين سازمان تامين اجتماعي از زمان شروع به كار كارگران در يك كارگاه آغاز مي شود و تا بعد از حيات ايشان نيز ادامه مي يابد .
وي پرداخت مقرري بيمه بيكاري ، غرامت ايام بيماري ، بارداري ، نقض عضو، كمك هزينه ازدواج ، ارائه خدمات درماني، پرداخت هزينه وسايل كمك پزشكي و هزينه كفن ودفن را از جمله تعهدات كوتاه مدت تامين اجتماعي در زمان فعاليت كارگران برشمرد.
نباتي اظهار كرد: نيروي كار بعد از دوران بازنشستگي نيز مشمول دريافت خدمات تامين اجتماعي همچون استفاده از خدمات درماني ودريافت مستمري بازنشستگي خواهد بود و حتي بعد از زمان حيات ، بازماندگان وي نيز مشمول دريافت مستمري بازماندگان خواهند بود.
** 704 هزار نفر در فارس تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي هستند
مديركل تامين اجتماعي فارس همچنين با اشاره به آمار بيمه شدگان اجباري اين سازمان گفت: از جمعيت 704 هزار نفري بيمه شدگان اصلي تامين اجتماعي در فارس 62.5 درصد يعني 440 هزار نفر را بيمه شدگان اجباري شاغل در واحدهاي صنعتي، توليدي، صنفي وخدماتي شركت ها و سازمان ها تشكيل مي دهند.
به گفته اين مقام مسئول، شمار افراد تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي در استان فارس شامل بيمه شدگان و اعضاي خانواده ها افزون بر دو ميليون و 105 هزار نفر است.
نباتي افزود: بر اساس آمار موجود تعداد بانوان شاغل در اين كارگاه ها ومشمول تامين اجتماعي 87 هزار نفر و تعداد آقايان 353هزار نفر هستند.
** 720 ميليارد ريال پارسال مقرري بيمه بيكاري در فارس پرداخت شد
مديركل تامين اجتماعي فارس ادامه داد: پارسال در اين استان، 720 ميليارد ريال مقرري بيمه بيكاري به حدود 9 هزار نفر پرداخت شد.
وي گفت: يكي از خدمات مهم تامين اجتماعي در حمايت از نيروي كار پرداخت مقرري بيمه بيكاري به افرادي است كه به صورت غيرارادي از كار بركنار شوند.
نباتي ادامه داد: مدت پرداخت اين مبلغ بر اساس سال هاي پرداخت حق بيمه است و مقرري بگيران مي توانند در زمان دريافت اين خدمت از ساير خدمات بيمه اي ودرماني سازمان نيز بهره مند شود.
نامگذاري اول ماه مي هر سال ميلادي به نام روز جهاني كار و كارگر به يادمان كارگراني است كه سال 1886درشهرشيكاگو امريكا به دنبال احقاق حقوق اوليه خود پس از يك تظاهرات خياباني به حبس محكوم و يا اعدام شدند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید