سفير ايران در ورشو: ايران از سرمايه گذاري در حوزه نفت و گاز استقبال مي كند | اتاق خبر
کد خبر: 337977
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 01:00
در ديدار وزير انرژي لهستان؛
سفير ايران در ورشو گفت: جمهوري اسلامي ايران از مشاركت شركت هاي لهستاني در حوزه نفت و گاز به صورت سرمايه گذاري مشترك با طرف هاي ايراني استقبال مي كند.

اتاق خبر - رامين مهمانپرست سفير كشورمان در ورشو پايتخت لهستان امروز -جمعه- در ديدار كشيشتوف تخوزوسكي وزير انرژي اين كشور با بيان اين مطلب بر ظرفيت هاي همكاري هاي دو كشور در زمينه هاي مختلف تجاري و اقتصادي نيز تاكيد كرد.

مهمان پرست همچنين در اين ديدار زمينه هاي همكاري دو كشور در حوزه انرژي هاي فسيلي، نفت و گاز، انرژي هسته اي و انرژي هاي تجديد پذير را مورد بحث و بررسي قرار داد.
مهمان پرست حضور شركت هاي لهستاني در نمايشگاه بين المللي نفت و گاز كشورمان را فرصتي مناسب براي دستيابي به اين هدف عنوان داشت.
** لهستان آماده مشاركت در پروژه هاي نفت و گاز ايران است
كشيشتوف تخوزوسكي وزير انرژي لهستان در اين ملاقات با اشاره به عزم دولت اين كشور براي همكاري با ايران، حوزه انرژي را يكي از زمينه هايي دانست كه دو كشور مي توانند در آن همكاري هاي خوبي داشته باشند.
وي در اين ديدار گفت: دولت لهستان به دنبال تنوع سازي براي تامين انرژي مورد نياز خود مي باشد و در اين راستا جمهوري اسلامي ايران با توجه به توانمندي هاي فراوان در حوزه انرژي هاي فسيلي مي تواند به عنوان يك شريك خوب براي لهستان مطرح باشد.
وزير انرژي لهستان در اين ديدار از آمادگي شركت هاي لهستاني براي مشاركت در پروژه هاي نفت و گاز كشورمان و همچنين سرمايه گذاري در اين بخش خبر داد.
قرار است يك هيات 35 نفره از شركت هاي نفت و گاز لهستان به سرپرستي معاون وزير انرژي لهستان براي شركت در نمايشگاه بين المللي نفت و گاز كشورمان در تاريخ 17 ارديبهشت به ايران سفر كند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید