348 کشته در حملات یک ساله عربستان به صنعاء | اتاق خبر
کد خبر: 338125
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 16:25
تظاهرات ضد سعودی‌ یمنی‌ها
همزمان باتظاهرات گسترده مردم یمن در محکومیت جنایت‌های آل سعود، مسئولان بیمارستانی پایتخت یمن اعلام کردکه بالغ بر 348 تن در یک سال گذشته در حملات ائتلاف متجاوز عربی به صنعاء کشته شده‌اند.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری یمنی سبأ، خالد المنتصر، مدیر کل اداره بهداشت و درمان استان صنعاء‌ اعلام کرد که بالغ بر 348 تن از جمله 53 کودک و 32 زن در حملات جنون آمیز ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان به استان صنعاء‌ ظرف یک سال گذشته کشته شده‌اند.

وی همچنین تاکید کرد که در این حملات 1550 تن از جمله 123 کودک و 103 زن نیز زخمی شد‌ه‌اند. خبرگزاری سبأ به نقل از المنتصر اعلام کرد که در میان کشته‌ها و مجروحان این حملات بخش‌ جحانه در استان صنعاء بالاترین تعداد کشته‌های حملات عربستان را دارد و در یک سال گذشته 92 یمنی در این منطقه کشته شده‌اند.

علاوه بر این یک منبع نظامی در یمن اعلام کرد که در حمله روز جمعه مزدوران یمنی و جنگنده‌های آل سعود به منطقه غراب در استان تعز یک شهروند غیر نظامی کشته شد.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی با ادامه حملاتشان به مناطق مسکونی یمن طی ساعات گذشته برای دهمین روز متوالی آتش بس در یمن را نقض کردند.

در همین حال ساکنان شهر حجه یمن روز جمعه و پس از اقامه نماز جمعه تظاهراتی را در محکومیت جنایت‌های آل سعود برگزار کردند.

در این تظاهرات که تحت عنوان "به پایداری ادامه می‌دهیم و جز در صورت توقف دشمنی و محاصره یمن مذاکره نمی‌کنیم" برگزار شد، شرکت کنندگان شعارهایی را در محکومیت جنایات ائتلاف عربی و محاصره مردم یمن توسط عربستان سر دادند.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید