حبس 6 ساله فرمانده ارشد نیروی دریایی آمریکا در پی رسوایی | اتاق خبر
کد خبر: 338142
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 17:33
یکی از فرماندهان ارشد نیروی دریایی آمریکا که به دریافت پول سفر، روسپی و بلیjهای کنسرت لیدی گاگا از طرف یک مقاطعه‌کار دفاعی مالزیایی در ازای دادن اطلاعات محرمانه اعتراف کرده بود، به بیش از شش سال حبس محکوم شد.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری رویترز، مایکل واناک خم میزییه‌ویچ (Michael Vannak Khem Misiewicz) فرمانده آمریکایی متولد کامبوج زمانی که کاپیتان یک ناوشکن آمریکایی شد، توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد. این جدیدترین فرد از میان افسران عالی‌رتبه است که در پرونده رسوایی رشوه 30 میلیون دلاری به حبس محکوم شد.

در مجموع 10 فرد متهم شدند و 9 فرد اقرار کرده‌اند که در میان آنها نام لئونارد فرانسیس، تاجر مالزیایی به چشم می‌خورد. به گفته دادستان‌ها، وی حدود 500 هزار دلار رشوه به مقام‌های نیروی دریایی آمریکا پرداخت کرده است.

این آدمیرال‌ها که اکنون بازنشسته شده‌اند، همچنین به دلیل ارتباط نامناسب با فرانسیس و شرکت وی توبیخ شده‌اند. میزییه‌ویچ در ماه ژانویه به اتهامات فساد اعتراف کرد و در دوران برگزاری جلسات دادگاه منطقه‌ای آمریکا، 78 ماه زندانی بود. وی همچنین به پرداخت 100 هزار دلار جریمه نقدی و پرداخت 95 هزار دلار بابت تقلب محکوم شده است.

به گفته دادستان‌ها، وی اطلاعات محرمانه‌ای به ارزش میلیون‌ها دلار در اختیار فرانسیس قرار داده که شامل حرکت کشتی‌ها، برنامه حرکت کشتی‌های جنگی نیروی دریایی آمریکا به شرکت فرانسیس، کمک به عقد قراردادهای فروش یدک‌کش، تامین نیروهای امنیتی، سوخت و سایر خدمات می‌شود.

در ازای خدمات مذکور، فرانسیس هدایایی از جمله اقامت در هتل‌های لوکس، برنامه‌های تفریحی، تامین هزینه سفر، تامین روسپی و پنج بلیط کنسرت لیدی گاگا در تایلند به مایکل واناک خم میزییه‌ویچ داده بود.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید