سفر رئیس جمهوری كره جنوبی فرصتی برای انتقال تكنولوژی به ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 338479
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 15:52
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی گرگان گفت: بعد از برجام یكی از خواسته های مردم و رهبری شكوفایی اقتصادی كشور است

اتاق خبر - سفر امروز 'پارك گئون هی' رئیس جمهوری كره جنوبی می تواند فرصتی برای انتقال تكنولوژی در حوزه های مختلف این كشور به ایران باشد.

رمضان بهرامی افزود: این كشور مهم آسیایی جزء كشورهای اقتصادی قدرتمند دنیا به شمار می رود و باید از این ظرفیت در عملیاتی كردن اقتصاد مقاومتی در كشور نهایت بهره را برد.
وی ادامه داد: سئول می تواند نیاز ما را در بخش تكنولوژی در حوزه های مختلف از جمله راه سازی، معادن، صنایع خودروسازی، الكترونیك، ساختمان، توسعه ماشین آلات كارخانه ها و نظایر آن تامین كند.
بهرامی افزود: امروز چین كه به عنوان اقتصاد بزرگ دنیا به شمار می رود از برندهای كره جنوبی به ویژه در بخش مونتاژ خودرو استفاده می كند و ما نیز باید با لحاظ كردن توصیه های رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد مقاومتی از تكنولوژی موفق آنها برای توسعه اقتصاد كشورمان نهایت بهره برداری را داشته باشیم.

*استان گلستان می تواند مقصد خوبی برای كره جنوبی در تامین بازارهای كشورهای آسیای میانه باشد
بهرامی همچنین گفت: استان گلستان با توجه به موقعیت همسایگی با كشورهای آسیای میانه می تواند مقصد خوبی برای سرمایه گذاری مشترك كره جنوبی با كشورمان در تامین بازار 250 میلیون نفری این كشورها شود.
وی افزود: استان گلستان این آمادگی را دارد كه به عنوان بازار ترانزیت در بحث مونتاژ محصولات تولیدی كشور كره جنوبی قرار گیرد كه مزیت این سرمایه گذاری مشترك، رشد اقتصادی منطقه را دوچندان خواهد كرد.
خانم پارك گئون هی رئیس جمهوری كره جنوبی به دعوت دكتر حسن روحانی سفر سه روزه خود را امروز به تهران آغاز كرد.
امضای چندین قرارداد همكاری، جست وجوی راه های تقویت همكاری مشترك در حوزه های انرژی، بانك و بیمه، طرح های زیربنایی، بهداشت و درمان، علمی، فناوری و فرهنگی از مهم ترین محورهایی است كه گفته می شود از سوی مسئولان 2 كشور در این سفر مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
در سال 2015 حجم كل مبادلات تجاری 2 كشور باوجود كاهشی كه در سایه تحریم ها داشت به 6.1 میلیارد دلار رسید كه از این میان صادرات ایران به كره 2.3 میلیارد دلار و واردات كشورمان 3.7 میلیارد دلار بود.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید