مشق اميد به فرداي روشن | اتاق خبر
کد خبر: 338494
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 17:02
ايران:
روزنامه ايران در شماره يكشنبه 12 ارديبهشت به تلاش مسئولان براي حل مشكلات صنفي معلمان پرداخت و به اين منظور به بازتاب ميزگرد، يادداشت و گزارش هايي از فعالان صنفي معلمان و مسئولان همت گماشت.

اتاق خبر - اين روزنامه با اشاره به عنوان سيماي جديد مجلس، در تشريح تيتر يك آورد: مجلس دهم فقط با پيروزي «جبهه اميد» ايرانيان را غافلگير نكرد بلكه موفق شد ركورد حضور زنان نماينده را هم در بهارستان بشكند. تا پس از مجلس پنجم كه در بهار اصلاحات با حضور 14 زن تشكيل شده بود در دوره دهم با راهيابي 17 نماينده زن به مجلس (بدون احتساب مينو خالقي كه هنوز وضعيتش روشن نيست) اين قشر از جامعه به پيگيري مطالبات خود اميدوارتر شده و موضعگيري‌هاي اغلب سياسي دو دوره گذشته مجالس قبلي در اين حوزه را به فراموشي بسپارند. شمار داوطلبان زن براي حضور در مجلس دهم نزديك به دو برابر زنان شركت‌كننده در مجلس نهم بود و تقريباً با مجلس پنجم برابري مي‌كرد، به طوري كه هزار و 234 زن براي مجلس دهم كانديدا شدند كه از بين اين تعداد، 586 نفر از سوي شوراي نگهبان صلاحيت نماينده شدن در مجلس دهم را كسب كردند.
بازنگري در مأموريت گشت نامحسوس، از ديگر عنوان هاي روزنامه ايران است، در تشريح اين خبر مي خوانيم: دوازده روز پيش رئيس پليس پايتخت اعلام كرد بيش از 7000 مأمور امنيت اخلاقي با‌عنوان گشت نامحسوس در تهران تردد خواهند كرد تا در مواردي مانند «مزاحمت براي نواميس، آلودگي صوتي، كشف حجاب در خودرو و انجام حركات نمايشي در خيابان، پلاك خودرو را برداشته و از طريق سامانه پيامكي به مركز پليس امنيت اخلاقي اطلاع دهند.»اعلام اين موضوع واكنشهايي را در پي داشت. هم بسياري از مردم در شبكه‌هاي مجازي درباره اين طرح به اظهارنظر پرداختند و وجوه مثبت و منفي آن را برشمردند و هم جامعه شناسان و حقوقدان‌ها درباره بي‌توجهي به حقوق شهروندي و ايجاد موارد زياد سوء استفاده در اين طرح هشدار دادند. روز جمعه در تازه ترين واكنشها نسبت به اين موضوع معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور گفت: بعد از بررسي‌هاي انجام شده قرار است نيروي انتظامي گشت‌هاي ارشاد را به همان روال قبلي يعني به صورت كاملاً محسوس و آشكار ادامه دهد و غيرمحسوس بودن گشت‌هاي ارشاد مختص امنيت اجتماعي باشد، نه اخلاقي.
اين روزنامه با انتخاب عنوان 2700 ميليارد ريال افزايش معاملات‌بورس در پسابرجام، مي نويسد: در زير پوست بورس اوراق بهادار تهران و افت و خيزهاي روزانه آن كه گاهي شاخص كل را پايين مي‌كشد و برخي روزها آن را افزايش مي‌دهد، آمارها گوياي آن است كه بورس به مسير صعودي خود ادامه مي‌دهد. درحالي كه پيش از اجرايي شدن برجام، بازارسهام در انتظار روزهايي كه درآينده مي‌آيد در ركود نسبي فرورفته بود، لغو تحريم‌ها و اجرايي شدن برجام اميد را به ميان فعالان بازارسرمايه بازگرداند. مديرعامل بورس اوراق بهادار تهران درباره فعاليت سرمايه گذاران خارجي در بورس تهران گفت: مجموع فعاليت سرمايه گذاران خارجي در بورس تهران پس از امضاي برجام 10 برابرشده است. حسن قاليباف اصل ادامه داد: دردوره پسابرجام، حجم معاملات افزايش يافت و از يك هزار و 300 ميليارد ريال به حدود چهار هزار ميليارد ريال رسيد.
روزنامه ايران با درج عنوان با هيأت 230 نفره اقتصادي به ايران مي‌آيم، به نقل از «كئون هه پارك» رئيس جمهوري كرده جنوبي نوشت: به همراه مقامات بلندپايه به ايران سفر خواهم كرد، از جمله چهار وزير كليدي در كابينه و هيأت همراه متشكل از 230 مدير تجاري از ميان مديران شركت‌هاي بزرگ [چبال‌ها] و همچنين از ميان مديران تعدادي از بنگاه‌هاي كوچك و متوسط نيرومند اقتصادي. اين مديران دولتي هر كدام جداگانه با همتايان ايراني خود ديدار خواهند كرد و در زمينه اقدامات مختلف براي همكاري با يكديگر گفت‌و‌گو خواهند كرد، كه مي‌تواند براي مثال شامل امضاي يادداشت‌هاي تفاهم باشد. قابل ذكر است كه نمايندگان شركت‌هايي كه در اين ديدار حاضر هستند از تمامي بنگاه‌هايي آمده‌اند كه آينده همكاري‌ اقتصادي با ايران را اميدواركننده يافته‌اند كه از آن جمله‌اند نمايندگان مربوط به صنايعي در زمينه‌هاي زيرساخت‌ها، انرژي، توليد و خدمات بهداشتي و درماني.
اين روزنامه همچنين در صفحه نخست به بررسي عنوان هاي «نمره دهي 20 كارشناس به كارنامه 1000 روزه دولت»، «معلم حقيقي» و «گرايش سياسي نمايندگان مجلس دهم بر اساس فهرست هاي رسمي انتخاباتي» پرداخت.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید