ایران به جمع 8 كشور تولیدكننده شمش «آنتیموان» پیوست | اتاق خبر
کد خبر: 338529
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 19:15
ایران با بهره برداری از نخستین كارخانه تولید شمش آنتیموان در منطقه «سفیدآبه» استان سیستان و بلوچستان، به جمع هشت كشور تولیدكننده این شمش در جهان پیوست.

اتاق خبر: این كارخانه امروز (یكشنبه) با سرمایه گذاری 60 میلیارد ریالی با حضور مهدی كرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید كه امكان اشتغال 20 نفر را فراهم كرده و دارای 25 هزار تن ذخیره قطعی است.
خط تولید شمش آنتیموان سفیدابه با ظرفیت روزانه 1.5 تن سنگ ورودی و تولید 300 كیلوگرم شمش با عیار 99.96 است كه پیش از این به صورت آزمایشی در مركز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران (كرج) راه اندازی و از كانسنگ با عیار 15 درصد، شمش آنتیموان تولید شد.
اكنون ایران به هشت كشور چین، روسیه، بولیوی، استرالیا، آفریقای جنوبی، تاجیكستان، مكزیك و آمریكا پیوست كه این فلز استراتژیك را تولید می كنند.
فلز آنتیموان در صنایع مختلف از جمله الكترونیكی، پتروشیمی، نساجی، باطری سازی، شیمیایی، داروسازی، رنگ و نیز ساخت آلیاژهای محكم در برابر خوردگی و فرسودگی استفاده می شود و در سال های اخیر به سبب رشد مصرف این فلز، قیمت آن افزایش داشته است.
ذخایر آنتیموان كشور در استان سیستان و بلوچستان متمركز است كه تاكنون 25 هزار تن ذخیره قطعی با عیار 16 درصد در این استان شناسایی شده است.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید