Performancing Metrics

معاون وزیر: 10هزار واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل امسال احیا می شود | اتاق خبر
کد خبر: 338530
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 19:20
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 10 هزار واحد تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل در نقاط مختلف كشور امسال احیا می شود.

اتاق خبر: علی ایزدی  در دیدار با استاندار و جمعی از كارآفرینان صنعتی استان مركزی در اراك، افزود: از این تعداد 9 هزار و احد در حوزه صنایع كوچك فعالیت دارند و بقیه كارگاه های تولیدی متوسط هستند.
وی ادامه داد: تكمیل دو هزار واحد صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیكی نیز امسال در دستور كار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: 18 درصد واحد های تولیدی متوسط و 19 درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرك های صنعتی نقاط مختلف كشور در تعطیلی مطلق به سر می برند كه با شناسایی مشكلات، امسال در فهرست احیای توان تولید قرار گرفته اند.
وی اضافه كرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزارتخانه محوری در امر اقتصاد، برنامه های مدونی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و خروج واحدهای تولیدی از ركود و تعطیلی دارد و تقویت زیرساخت ها، تكمیل طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیكی بالا نیز به عنوان راهبردی مهم مطرح است.
معان وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: توسعه تجارت خارجی به عنوان ماموریت مهم حوزه صنعتی با كیفیت تولید محقق می شود اما پیش از آن باید برای فعال سازی ظرفیت های اسمی راكد تلاش كردو برای تحقق این برنامه ها همكاری همه جانبه صاحبان صنایع، مدیران ارشد استان ها و بانك ها ضروری است.
ایزدی با بیان اینكه 33 طرح ملی بزرگ در راستای توسعه صادرات در نقاط مختلف كشور طراحی شده است، بیان كرد: با هدفگذاری صورت گرفته، صادرات غیر نفتی كشور در سال جاری 10 میلیارد دلار نسبت به سال گذشته افزایش می یابد.
وی ادامه داد: بیش از شش هزار و 600 طرح صنعتی نیمه كاره در استان مركزی وجود دارد كه 380 طرح بالای 60 درصد پیشرفت فیزیكی دارند كه همه این طرح ها تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
استاندار استان مركزی نیز در این نشست گفت: با وجود اینكه بیش از سه هزار واحد صنعتی در استان مركزی وجود دارد در صورت استفاده از این ظرفیت ها، این خطه می تواند به عنوان الگو در راهبری و اصلاح ساختار اقتصادی در حوزه صنعت مطرح شود.
محمود زمانی قمی افزود: تنها نسخه شفا بخش كشور برای خروج از بحران اقتصادی، توجه به صنعت است كه این مهم در دستور كار استانداری مركزی قرار گرفته است.
استان مركزی به عنوان قطب چهارم صنعت كشور مطرح است.

منبع:ایسنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید