کارت قرمز پلیس برای سرقت‌های برقی | اتاق خبر
کد خبر: 338599
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 23:16
در حال حاضر طول شبکه سراسری برق کشور 700 هزار کیلومتر است که همین مساله نیز موجب بروز سرقت و به‌بار آمدن خسارت و تلفات به شبکه می‌شود به دلیل فعالیت نیروی انتظامی میزان سرقت ها نسبت به سال گذشته کاهش خوبی داشته است.

اتاق خبر: یکی از عوامل بروز سرقت از کابل های برق عمومی‌بودن تجهیزات برقی است که در این میان علاوه بر تدبیر پلیس نقش مردم نیز در حفاظت از کابل های برق موثر است.

بسیاری از صاحب نظران در این باره معتقدند که سرقت‌ها ممکن است از نظر مادی آسیب جزیی به شبکه وارد کند چراکه خسارت اصلی قطع برق و مشکلاتی است که برای مردم به وجود می آید.

در چند سال گذشته با تمهیداتی که به کار گرفته شده میزان سرقت کاهش یافت که در این امر آموزش‌هایی که مردم داده شد و همکاری نیروی انتظامی بی تاثیر نبوده است تا جایی که در شهریور ماه میزان سرقت ها با 60 درصد کاهش عنوان شد.

در این راستا آرش کردی مدیر عامل توانیر بر این باور است که تلاش نیروی انتظامی و پیگیری های مردم برای کاهش سرقت ها خوب بوده البته در این بین توانیر نیز اقداماتی را برای کاهش این امر انجام داده است.

وی با اشاره به کارهای صورت گرفته در این زمینه، اظهار کرد: بر اساس این تغییر شبکه‌ها را از رشته‌های سیمی به کابل‌های خودنگهدار تبدیل کردیم که خود این امر موجب کاهش جاذبه سرقت شده است.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه در دسترس بودن و دور از حفاظ بودن شبکه‌های برقی موجب سرقت می‌شود گفت: این مساله موجب افزایش آسیب‌پذیری می‌شود، اما خوشبختانه با توجه به تمهیدات درنظر گرفته شده میزان سرقت‌ها کاهش یافته است و امیدواریم روزی به صفر برسد.

سرقت از کابل های برقی در برخی مواقع به دلیل ناشی بودن سارق، منجر به مرگ فرد می شود و این درحالیست که میزان سودی که سارق بدست می‌آورد در مقابل خسارتی که به شبکه وارد می‌شود ناچیز است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید