آموزش نقش مستقیمی در ارتقاء ناجا دارد | اتاق خبر
کد خبر: 338608
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 23:57
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نقش کلیدی و موثر مراکز علمی و دانشگاهی ناجا در تربیت افسران متخصص و متدین گفت: آموزش نقش مستقیمی در اجرای مأموریت ها و ارتقاء سازمان دارد.

به گزارش اتاق خبر، سردار حسین اشتری در همایش تجلیل از مقام معلم در دانشگاه علوم انتظامی امین با تبریک هفته آموزش و روز معلم و تقدیر از برگزارکنندگان این همایش به ویژه فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امین سردار "بختیاری"، اظهارداشت: یاد و خاطره استاد "شهید آیت الله مطهری" را نیز گرامی می داریم که نام و یاد ایشان تا همیشه ماندگار است.

 وی با اشاره به نقش کلیدی و موثر دانشگاه علوم انتظامی امین در ارتقاء سازمان، گفت: مطابق سند چشم انداز باید به مرحله ای برسیم که پلیس در شأن نظام و انقلاب باشد تا بتوانیم این پلیس را به عنوان الگو در دنیا معرفی کنیم.

 فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: باید با هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق و منطقی بتوانیم به اهداف و آرمان هایمان نزدیک شویم.

 اشتری با اشاره به قابلیت های پلیس ایران، عنوان کرد: براساس ارتباطاتی که با پلیس سایر کشورها داریم بارها این تقاضا وجود داشته که از دانش و مهارت پلیس ایران بهره ببرند.

 وی با تاکید بر اینکه باید پلیس ایران را به عنوان الگوی منطقه ای و جهانی معرفی کنیم، تصریح کرد: در این راستا لازم است اقدامات و فعالیت هایمان را به خوبی ارائه کنیم.

 اشتری با بیان اینکه نقش دانشگاه علوم انتظامی امین در تربیت و آموزش افسران متخصص بر کسی پوشیده نیست، افزود: ارتقاء مراکز آموزشی و تربیتی از اولویت های ما به شمار می آید.

 وی ادامه داد: کارکنان آموزش دیده و توانمند در نتیجه بخش بودن، مأموریت ها بسیار موثر هستند.

 فرمانده ناجا اساتید، متون آموزشی، فراگیران و محیط آموزشی را محور تربیت و آموزش عنوان کرد و گفت: این چهار محور در میزان بازخوردگیری بسیار حائز اهمیت هستند. باید در مدار این چهار محور سعی کنیم در محیط های آموزشی نقاط ضعف را رفع و نقاط قوت را تقویت کنیم.

 اشتری یادآور شد: در سال 94، آموزش به عنوان یکی از اولویت های اساسی عنوان و مطرح شد، در حالیکه آموزش اولویت امسال و همیشگی ناجا است.

 فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به راه اندازی قرارگاه جهادی تربیت و آموزش، مطرح کرد: آموزش بر پیشبرد اهداف سازمان نقش مهمی ایفا کرد، به طوری که سال گذشته علیرغم افزایش 20 درصدی مأموریت ها میزان شهداء 47 درصد کاهش داشت.

 فرمانده ناجا تأکید کرد: آموزش نقش مستقیمی در اجرای مأموریت ها و ارتقاء سازمان، حرفه ای شدن و به روز شوندگی دارد.

 وی خاطر نشان کرد: در محیط های آموزشی ناجا باید روحیه مکتبی، دینی، انقلاب گری و حرفه ای ترویج شود، پلیس ما باید پلیس متدین ، اخلاق مدار و حرفه ای باشد.

 اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی به دلیل تنوع مأموریت ها با آحاد گسترده ای از مردم ارتباط دارد، عنوان کرد: خدمات ما به مردم در قالب های مختلفی ارائه می شود بنابراین خدمات دهی ما باید اخلاق مدارانه باشد.

 وی با بیان اینکه نیروی انتظامی یک مجموعه انسان محور است، بیان کرد: نقش تجهیزات در پیشبرد اهداف غیرقابل انکار است اما آن چه که در نیروی انتظامی به عنوان محور و اساس به شمار می آید، نیروی انسانی کارآمد و اخلاق مدار است.

 اشتری با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم به خوبی مطالبات مقام معظم رهبری و مردم را پاسخگو باشیم، گفت: بزرگترین مدال افتخار ما خدمت گزاری به مردم است، تلاش مان ارائه شایسته ترین خدمات به شهروندان است و سند این ادعا تقدیم 13 هزار شهید و 20 هزار جانباز است.

 فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: فعالیت و مأموریت های ناجا همگی بر مبنای قانون است و صیانت و پاسداری از ارزش های دینی و انقلابی از اولویت های این سازمان است.

 وی با بیان اینکه دانشگاه ها و مراکز علمی، انتظامی و نظامی باید به لحاظ دانش و تخصص جزو برترین ها باشند، گفت: تربیت افسران آزموده ، توانمند، متدین و متخصص محور مراکز علمی ناجا است.

 براساس گزارس سایت پلیس، اشتری با توصیه به دانشجویان مراکز علمی ناجا، گفت: باید از این بستر و حضور اساتید حرفه ای و مجرب بهترین و بیشترین بهره مندی را داشته باشید.

 در این مراسم از خانواده شهدا و نفرات برتر اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم انتظامی امین تقدیر شد.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید