ایجاد صندوق توسعه حمل‌ونقل کاملا با اهداف اقتصاد مقاومتی سازگار است | اتاق خبر
کد خبر: 338760
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 12:27
وزیر راه و شهرسازی ایجاد صندوق توسعه حمل و نقل را کاملا با اهدافی که در اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده، سازگار دانست و گفت:‌ از این طریق دولت می‌تواند با بخش خصوصی در جهت توسعه زیرساخت‌ها مشارکت داشته باشد.

اتاق خبر: عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که در جریان رسیدگی به ماده‌ای از لایحه تنظیم بخشی از احکام برنامه‌های توسعه در خصوص تاسیس صندوق توسعه حمل و نقل در مجلس حضور داشت، اظهار کرد: این اتفاق می‌تواند در جهت توسعه ملی سهم بسزایی داشته باشد. همچنین در راستای افزایش بهره‌وری و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

وی با تاکید بر این‌که «با تاسیس این صندوق هیچ بودجه جدیدی وضع نمی‌شود» گفت: این مساله می‌تواند کمک کند که دولت بتواند با بخش خصوصی در جهت توسعه زیرساخت‌ها مشارکت داشته باشد. در واقع یک صندوق سرمایه گذاری است که تمام منابع نقدی در اختیار این صندوق قرار می‌گیرد و به کمک بخش خصوصی می‌توانیم در جهت توسعه زیر بناهای کشور اعم از ریلی، هوایی و دریایی سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که «ایجاد صندوق توسعه حمل و نقل کاملا با اهدافی که در اقتصاد مقاومتی بیان شده سازگار است» گفت: این مساله می‌تواند یکی از محورهای اصلی در برنامه ششم هم قرار گیرد. در واقع تصویب این ماده به عنوان یکی از راهکارهای خروج از رکود مطرح خواهد بود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید