صلح سبز اسناد محرمانه مخرب محیط زیست را افشا می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 338772
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 12:48
سازمان صلح سبز قصد دارد روز دوشنبه 248 صفحه از اسناد محرمانه در مورد مذاکرات مربوط به تجارت آزاد میان اروپا و آمریکا را منتشر کند.

اتاق خبر: این سازمان اعلام کرد: اسناد مذکور که قرار است روز دوشنبه راس ساعت 11 در اینترنت منتشر شود، نشان می دهد با این توافق که از آن با نام اختصاری «تی تی آی پی» نام می‌برند، سلامت انسان‌ها، محیط زیست و آب و هوا در معرض خطر قرار دارد.

"استفان کراگ" مدیر صلح سبز آلمان در این باره می گوید: ما این اسناد را به این دلیل منتشر می کنیم چرا که مذاکرات مربوط به تی تی آی پی به شیوه ای افتضاح آمیز و بسیار کم شفافیت سازی شده است. آنها نمی توانند مخفیانه یک توافق تجاری را پیش ببرند که محیط زیست، قوانین حمایت از مصرف کننده و شرایط کار بیش از نیم میلیارد اروپایی را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش یورونیوز، دور سیزدهم مذاکرات برای این توافق در ماه آوریل آغاز شده و به گفتۀ سازمان صلح سبز، در صورت نهایی شدن پیمان تجارت آزاد بین اروپا و آمریکا، منافع موسسات بزرگ تجاری بر منافع مصرف کنندگان و نیروی انسانی ترجیح داده خواهد شد.

اروپا و آمریکا از سال 2013 تلاش می کنند به این توافق که موانع تجاری میان دو قاره را از میان برمی دارد، دست یابند اما اعتراض رو به رشد مخالفان در کشورهای اروپایی یکی از موانع دستیابی به این توافق است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید