آغاز سرویس‌دهی مترو تهران به مسافران شهر آفتاب از فردا | اتاق خبر
کد خبر: 338807
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 14:12
مجری خط یک متروی تهران - پرند از آغاز سرویس دهی مترو در ایستگاه شهر آفتاب برای بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب از فردا دوشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، سیدقوام الدین حسینی مجری خط یک متروی تهران - پرند، امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت در حاشیه بازدید خبرنگاران از متروی شهر آفتاب و روند آماده‌سازی این مجموعه نمایشگاهی برای نمایشگاه کتاب تهران، گفت: ما امروز این ایستگاه را نظافت‌شده تحویل شرکت بهره‌برداری مترو می‌دهیم و مسافران می‌توانند از فردا (دوشنبه ۱۳ اردیبهشت) از هر نقطه تهران و با استفاده از قطارهای مترو به شهر آفتاب بیابند.

وی افزود: ظرفیت جابجایی مسافر در این ایستگاه عیناً همانند سایر ایستگاه‌های خط یک مترو (تجریش - شاهد) است. هر ۴ دقیقه یک قطار به این ایستگاه وارد می‌شود و طبیعتاً با توجه به آغاز نمایشگاه کتاب از هفته جاری، به هر میزان که مسافران از آن استفاده کنند، قطار به این ایستگاه اضافه خواهد شد.

حسینی اضافه کرد: برای ساخت ایستگاه شهر آفتاب ۵۴۰ تن فولاد استفاده شده و شیشه‌های آن هم سه جداره و طوری طراحی شده است که آفتاب به داخل ایستگاه نفوذ نخواهد کرد و مشکلی از این بابت شهروندان را تهدید نمی‌کند.

مجری خط یک متروی تهران - پرند همچنین گفت: فاصله ایستگاه‌ها در مترو تهران یک کیلومتر است اما فاصله ایستگاه شهر آفتاب به نزدیکترین ایستگاه یعنی شاهد، ۴ کیلومتر و با دورترین ایستگاه - که هم اکنون در حال ساخت است - ۲۷ کیلومتر است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به راه‌اندازی ایستگاه متروی فرودگاه مهرآباد تا پایان شش ماهه اول امسال، اطمینان داد که در صورت تامین بودجه لازم و کافی، متروی پرند هم تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار گیرد و گفت: با توجه به طولانی بودن مسیر، سرعت قطارهای در ایستگاه‌های یادشده به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت هم خواهد رسید.

منبع : مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید