دوهزارو500 ميلياردريال براي تكميل جاده پاتاوه-دهدشت نيازاست | اتاق خبر
کد خبر: 338840
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 15:45
مديركل راه و شهرسازي كهگيلويه و بويراحمد گفت: براي تكميل و بهره برداري جاده ملي پاتاوه - دهدشت از مصوبات سفر رهبرمعظم انقلاب به اين استان در سال 73 ،افزون بر دو هزار و 500 ميليارد ريال اعتبار نياز است.

اتاق خبر: حسن فدايي يكي از مهمترين طرح هاي مهم و ملي در اين استان را جاده ملي پاتاوه - دهدشت به طول حدود 137 كيلومتر اعلام كرد و اظهار داشت: اين جاده ارتباطي هم اكنون به دليل كمبود اعتبار و مطالبات پيمانكار نيز راكد است.
وي تصريح كرد: با توجه به رايزني هاي انجام شده از سوي مسئولان اجرايي استان بويژه استاندار و منتخب مجلس دهم در شهرستان كهگيلويه و نيز اهتمام ويژه وزارت راه و شهرسازي ادامه روند اجرايي اين طرح از حدود دو هفته ديگر مجدد آغاز خواهد شد.
وي ميانگين پيشرفت فيزيكي اين طرح را كمتر از 67 درصد اعلام كرد و افزود: براي سال 94 افزون بر 500 ميليارد ريال براي اين طرح پيش بيني شده بود كه تاكنون رقمي كمتر از 100 ميليارد ريال آن تخصيص يافته است.
فدايي ميزان اعتبار هزينه شده براي اجراي اين طرح را تاكنون افزون بر يكهزار ميليارد ريال ذكر كرد.
وي اظهار كرد: قطعه اول اين جاده ارتباطي از روستاي گندي خوري شهرستان دنا تا سرچنار به طول 26 كيلومتر است كه در سال 87 به بهره برداري رسيد.
فدايي افزود: قطعه دوم اين طرح نيز از سرچنار تا منطقه لوداب بويراحمد به طول 28 كيلومتر در دست اجرا است كه هم اكنون به دليل كمبود اعتبار روند اجراي آن متوقف شده است.
وي تاكيد كرد: قطعه سوم نيز از منطقه لوداب تا كوه پاد به طول 63 كيلومتر و قطعه چهارم نيز از كمربندي غربي شهر دهدشت مركز شهرستان كهگيلويه است كه اين قطعه نيز به بهره برداري رسيده است.
مديركل راه وشهرسازي كهگيلويه وبويراحمد گفت: اين جاده ارتباطي 13 دهنه تونل به طول حدود هشت كيلومتر و 550 ابنيه فني دارد و يكي از بزرگترين پروژه‌هاي در دست اجرا در استان كهگيلويه وبويراحمد است.
وي افزود: با بهره برداري از اين طرح ضمن كوتاه تر شدن مسير اصفهان به بنادرجنوبي كشور، بيش از 400 روستاي در دو شهرستان بويراحمد و كهگيلويه و جمعيتي افزون بر 100 هزار نفر از نعمت جاده مناسب برخوردار خواهند شد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید