مصمم به پايان دادن به رنج و دردهاي مردم يمن هستيم | اتاق خبر
کد خبر: 338979
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 20:04
هيات ملي يمن :
هيات ملي يمن در ديدار با وزير خارجه كويت تاكيد كرد : ما مصمم به پايان دادن به درد و رنج هاي مردم يمن هستيم و در اين راستا ٬همچنان به گفت و گو ها ادامه خواهيم داد .

اتاق خبر - به گزارش امروز (دوشنبه) شبكه خبري المسيره ٬ هيات ملي يمن افزود: ما ديدگاه هاي خود را براي توقف جنگ و كشتار در يمن ارائه داده ايم ٬ اين ديدگاه كامل وشجاعانه است و همه طرف ها لحاظ شده اند بر عكس ديدگاه طرف ديگر كه جز خود هيچ كس را نمي بيند.

محمد عبدالسلام سخنگوي انصار الله وعارف الزوكا نماينده هيات علي عبدالله صالح رئيس جمهوري سابق روز گذشته در ديدار با وزير خارجه كويت ٬ با تشكر از حسن ميزباني دولت اين كشور و تلاش اين كشور براي موفقيت گفت وگو ها، موفقيت آن را موفقيت يمن ويمني ها دانستند .
هيات ملي يمن در اين ديدار تاكيد كرد قبل از دستيابي به راه حل منجر به تحقق صلح، كويت را ترك نخواهد كرد.
هيات ملي يمن در اين ديدار با اشاره به پايبند نبودن طرف مقابل به برقراري آتش بس تا اين لحظه، تكرار موارد نقض آتش بس ،تداوم محاصره وجلوگيري از ورود كمك هاي بشردوستانه را مانع موفقيت گفت وگوها دانست.
از سوي ديگر صباح خالد حمد الصباح وزير خارجه كويت نيز در اين ديدار با تاكيد بر تمايل كشورش بر موفقيت گفت وگو ها وارائه هرگونه تسهيلات ورفع موانع پيش رو ٬ بر ضرورت موفقيت گفت وگو ها براي پايان دادن به سختي هاي مردم يمن وتوقف جنگ ،برقراري صلح ،امنيت وثبات جهت حفظ وحدت يمن٬ تاكيد كرد.
اسماعيل ولد شيخ احمد نماينده ويژه سازمان ملل در امور يمن، از طرف هاي يمني شركت كننده در مذاكرات كويت خواست به ميز مذاكره برگردند.
از سوي ديگر «سليم المغلس» عضو هيات صنعا نيز گفت كه تلاش هيات منصور هادي براي تعليق مذاكرات، به دليل ناتواني اين هيات از ارائه يك راه حل كامل بوده است.
منابع خبري روز يكشنبه گزارش دادند: هيأت رياض متشكل از نمايندگان عبدربه منصور هادي رئيس جمهوري مستعفي و فراري يمن، مذاكرات مستقيم خود را با نمايندگان انصار الله در كويت به حالت تعليق در آورد.
هيأت رياض مدعي شده كه به دليل ادامه حملات نيروهاي انصار الله از مذاكرات عقب نشيني كرده است.
قرار بود شامگاه امروز (يكشنبه) نشستي مشترك ميان هيأت رياض و نمايندگان انصارالله با حضور اسماعيل ولد شيخ نماينده ويژه سازمان ملل متحد در امور يمن برگزار شود.
هيأت رياض در حالي از مذاكرات عقب نشيني كرده كه جنگنده هاي ائتلاف عربي همچنان به حملات هوايي خود به مناطق مختلف يمن عليه مردم بي دفاع اين كشور ادامه مي دهد.
بر اساس اين گزارش، نشست صلح يمن با هدف پايان دادن به جنگ در اين كشور از 21 ماه آوريل (2 ارديبهشت) در كويت با نظارت سازمان ملل آغاز شد، اما با سنگ اندازي هاي مداوم رياض هنوز به نتيجه نرسيده است.
گفت و گوهاي پيشين ميان دو طرف نيز در ماه دسامبر (آذر/ دي) سال گذشته در ژنو با شيطنت هاي رياض و بدون نتيجه به پايان يافت.
بيش از يك سال از تجاوز عربستان و ائتلاف عربي- آمريكايي به يمن مي گذرد و عربستان چندي پيش به بهانه پايان دادن به جنگ ٬ خواستار گفت وگو با نمايندگان جنبش انصار الله و كنگره مردمي يمن شد.
در حالي كه بيش از يك سال از تجاوز عربستان و ائتلاف عربي - آمريكايي به يمن مي گذرد، دور جديد گفت وگوهاي صلح يمن ٬ پنجشنبه گذشته و پس از ورود نمايندگان انصارالله و علي عبدالله صالح رئيس جمهوري سابق يمن در كويت آغاز شد.
گفت و گوهاي قبلي در ماه دسامبر (آذر/دي) گذشته در ژنو ٬ بدون نتيجه پايان يافت.
عربستان با ائتلاف برخي كشورهاي عربي منطقه و با همراهي آمريكا ٬ از ششم فروردين سال گذشته حملات گسترده اي را عليه يمن آغاز كرده تا«عبد ربه منصورهادي» رئيس جمهوري مستعفي و فراري اين كشور را به حاكميت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابي هاي يمني كه امنيت شهرهاي اين كشور را تأمين مي كنند، جلوگيري كند.
در اثر اين حملات تاكنون هزاران يمني از جمله صدها زن و كودك شهيد يا زخمي شده و ده ها هزار نفر نيز آواره شده اند و به تأسيسات زيربنايي، خدماتي و درماني اين كشور آسيب هاي جدي وارد شده است .

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید