دیدار «پارك» با رهبر عالی ایران گامی تازه در استحكام روابط دو كشور | اتاق خبر
کد خبر: 339137
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 12:53
رسانه‌های كره‌ای:
رسانه های گروهی كره جنوبی روز سه شنبه با بازتاب دادن دیدار روز گذشته «پارك گئون هی» رئیس جمهوری این كشور با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، این ملاقات را گامی تازه در استحكام بیشتر روابط دو كشور توصیف كردند.

اتاق خبر - رسانه های كره ای خاطرنشان كرده اند كه آنچه مهم است اینكه دیداری در عالی ترین سطح با هدف تعمیق مناسبات و پیشبرد تبادلات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی میان دو كشور صورت گرفته است.

«كوریا تایمز» از كره به نقل از نهاد ریاست جمهوری این كشور آورده است: دیدار «پارك» با رهبر عالی ایران 30 دقیقه به طول انجامیده و در این ملاقات خانم پارك خواستار همكاری بر اساس اعتماد متقابل در عرصه های مختلف شده و پیشنهادهایی در این زمینه داده است.
«هرالد كوریا» دیگر نشریه پرتیراژ كره جنوبی نیز در گزارشی آورده است: رهبر عالی ایران نیز در این ملاقات اعلام كرده است كه ایران در سیاست خارجی اصولا به آسیا بیشتر اولویت می دهد و همكاری و ارتباطات با این قاره از جمله كره جنوبی را كه از كشورهای پیشرفته آسیا به حساب می آید، مهم می داند.
گزارش خبرگزاری یونهاپ هم حاكی است كه آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به خانم «پارك» گفته است كه ایران علاقه مند به فراگیری بیشتر علوم و فنون از كره بوده و مایل به بستن قراردادهایی است كه مورد نیاز ایران در بخشهای زیرساختی و اقتصاد عمومی باشد كه این پیشنهاد با استقبال رئیس جمهوری كره نیز قرار گرفته است.
تلویزیون مركزی كره جنوبی نیز اعلام كرد: رهبر عالی ایران و رئیس جمهوری كره در ملاقات خود تصریح كرده اند كه هر دو كشور در خصوص گسترش همكاری ها در زمینه های مختلف بر اساس درك متقابل و اجماع نظر موضع مشترك دارند.
رسانه های گروهی كره گزارش كرده اند كه خانم «پارك» در دیدار با حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز به تشریح برنامه های همكاری اقتصادی و تجاری دو كشور پرداخته است.
گزارش می افزاید: از جمله توافقات دو كشور در این دیدار برگزاری اجلاس سالانه وزیران خارجه و پیشبرد نشست های كمیسیون مشترك اقتصادی كره و ایران بوده است.
یونهاپ از كره گزارش كرده كه روز گذشته (دوشنبه) شركت های كره ای و طرف های ایرانی در تهران قراردادها و تفاهمنامه های متنوعی امضا كرده اند.
خانم «پارك گئون هی» رئیس جمهور كره جنوبی سفر سه روزه خود را از روز یكشنبه 12 اردیبهشت به ایران آغاز كرده است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید