اوباما گزارش مربوط به نقش عربستان در حملات 11سپتامبر را نخوانده است | اتاق خبر
کد خبر: 339140
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 13:07
سخنگوی كاخ سفید:
سخنگوی كاخ سفید اعلام كرد، رئیس جمهوری آمریكا هنوز فصل محرمانه گزارش كنگره درباره حملات 11 سپتامبر را نخوانده است.

اتاق خبر - به نوشته پایگاه خبری شبكه 'ان بی سی' آمریكا، 'جاش ارنست' كه قبلا از پاسخ دادن به این سوال كه آیا 'باراك اوباما' این فصل 28 صفحه ای از گزارش 838 صفحه ای درمورد حملات 11 سپتامبر را خوانده است، خودداری كرده بود.

وی روز دوشنبه در پی فشار روزافزون بر دولت برای انتشار این فصل كه درباره نقش عربستان در حملات 11 سپتامبر 2001 در نشست خبری گفت: مسلما، رئیس جمهوری موضوعات زیادی را در روز می خواند اما، مطمئن نیستم كه او لازم بداند همه این 28 صفحه را خودش بخواند.
وی افزود، در سفر اوباما به عربستان و دیدار با پادشاه این كشور نیز صحبتی از این فصل به میان نیامد.
'ان بی سی' خاطر نشان كرد، 15 نفر از 19 تروریستی كه هواپیماها را به مركز تجارت جهانی در نیویورك، پنتاگون و مزرعه ای در پینسلوانیا كوباندند و حدود 3 هزار نفر را كشتند، سعودی تبار بودند. تصور می رود كه دولت عربستان سعودی در این حمله دست داشت.
دولت عربستان ضمن رد هرگونه دخالت در این حملات، خواستار انتشار این فصل 28 صفحه ای شد. 'باب گرم' سناتور سابق آمریكا در گفت وگو با پایگاه خبری 'ریل نیوز نتورك' گفت، گزارش نهایی كمیته حقیقت یاب یك فصل 28 صفحه ای داشت كه در آن به نقش عربستان در حمله 11 سپتامبر اشاره شده است اما، سازمان های امنیتی آمریكا مانع از انتشار آن شدند. وی افزود، 12 سال پس از حملات یازده سپتامبر متاسفانه هنوز این 28 صفحه سری نگه داشته شده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید