۵ مجتمع پتروشیمی در حال تولید است | اتاق خبر
کد خبر: 339167
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 14:59
مدیر عامل شرکت پتروشیمی باختر گفت: ۵ مجتمع پتروشیمی در کشور در حال بهره برداری بوده که پنج هزار و ۶۰۰ نفر در این حوزه مشغول به کار هستند.

اتاق خبر: داوود ربانی صبح سه شنبه در مراسم بهره برداری از مجتمع پتروشیمی لرستان به اجرای خط اتیلن غرب کشور اشاره کرد و اظهار داشت: مقرر شده برای اجرای این خط اتیلن از سوی دولت سرمایه گذاری صورت گیرد و مجتمع های پتروشیمی آن هم از طریق بخش خصوصی سرمایه گذاری و اجرا شوند.

وی با بیان اینکه خط اتیلن غرب از مبدا عسلویه تا مهاباد به طول هزار و ۷۰۰ کیلومتر در حال اجرا است ادامه داد: مجتمع های این خط در حال بهره برداری هستند.

ربانی بیان کرد: در حال حاضر ۵ مجتمع پتروشیمی در کشور در حال تولید و ۵ مجتمع نیز در حال طی مراحل اجرایی هستند که مجتمع های میاندوآب، اندیمشک و عسلویه از جمله این مجتمع ها است.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی باختر یادآور شد: میزان سرمایه گذاری صورت گرفته برای واحدهای مجتمع پتروشیمی در حال بهره برداری ۳.۵ میلیارد دلار و و در حال اجرا ۱.۲ میلیارد دلار است.

ربانی عنوان کرد: حجم تولیدات مجتمع های پتروشیمی دو میلیون و ۹۴۰ تن در سال است.

وی یادآور شد: میزان اشتغال ایجاد شده در مجتمع های بهره برداری شده ۵ هزار و ۶۰۰ نفر و در مجتمع های در حال اجرا سه هزار نفر است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید