دولت با تمام توان و افتخار از بخش خصوصي حمايت مي كند | اتاق خبر
کد خبر: 339250
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 20:07
جهانگيري:
معاون اول رئيس جمهور در آيين افتتاح پتروشيمي لرستان گفت:دولت با تمام توان از بخش خصوصي حمايت مي كند و به اين حمايت مفتخر است .

اتاق خبر - اسحاق جهانگيري در آئين افتتاح پتروشيمي لرستان گفت: چند كار در كشور بايد در دستور كار قرار گيرد كه ايجاد واحد هاي بزرگ صنعتي از آن جمله است .

وي افزود : هرچند كه واحدهاي كوچك و متوسط مي تواند چالش بيكاري را برطرف كند و بايد به سمت تقويت اين واحدها برويم اما هنگاميكه گفته مي شود اين موضع دراولويت است به معناي آن نيست كه به طرح هاي بزرگ توجه نشود .
معاون اول رئيس جمهور تصريح كرد: صنعت كوچك و متوسط هنگامي قادر به ادامه حيات است كه در كنار آن صنايع بزرگ شكل گيرند و يا اينكه تامين كننده آن باشد.
وي با يادآوري اين نكته كه حسن واحدهاي بزرگ اين است كه تامين كننده واحد هاي كوچك هستند گفت: سرمايه گذاري در طرح هاي بزرگ هيچگاه از دستور كار حذف نمي شود.
جهانگيري گفت: مهمترين دستور كار ما در استفاده از منابع خارجي طرح هايي است كه مي توانند با استفاده از اين منايع ايجاد شوند وبا توليدات خود قادر به بازپرداخت تسهيلات هستند .معاون اول رئيس جهمور پتروشيمي را از جمله مهمترين واحدهاي بزرگي دانست كه قادر به دريافت منابع خارجي و بازپرداخت آن است .
وي ادامه داد: به مردم ايران براي دو انتخابات اخير خسته نباشيد مي گويم كار بزرگي انجام دادند .
وي بيان كرد: اميد است باهمكاري قواي سه گانه كه در آينده بيشتر خواهد بود بتوانيم گره مشكلات بسياري از كشور را باز كنيم .
جهانگيري گفت: لرستان از هر نظر اين شايستگي را دارد كه از استان هاي پيشرفته كشور باشد . وي افزود : آب ،خاك و نيروي انساني تحصيل كرده و زحمت كش قادر به پيشرفت رساندن اين استان است .
وي با اشاره به شهرهاي صنعتي كشور همچون اصفهان گفت :لرستان مي تواند با اتكا به جوانان تحصيل كرده و مهندسان توانمند و متخصص به استاني صنعتي تبديل شود.

ایرنا

94110

 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید