دزدها سامانه دفاع موشكی پاتریوت كویت را از كار انداختند | اتاق خبر
کد خبر: 339302
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 23:09
رسانه های گروهی محلی كویت اعلام كردند كه سامانه موشكی پیشرفته پاتریوت این كشور پس از اینكه كابل های برق اصلی تغذیه كننده آن توسط دزدها به سرقت رفت ٬ از كار افتاد.

اتاق خبر - روزنامه كویتی “الرای” به نقل از منابع مطلع در وزارت آب وبرق كویت نوشت : پس از كشف این سرقت ٬ نیروهای ذیربط وارد عمل شد تا مشكل مزبور را رفع كند.

این منابع افزودند : كابل های اصلی برق سرقت شده این سامانه موشكی، برق مورد نیاز آتشبارهای آن را تامین می كرد وتا انجام تعمیرات لازم ٬ از ژنراتور برای تامین برق این آتشبارها استفاده می شود.
مقام های وزارت دفاع كویت هنوز واكنشی نسبت به این اتفاق بی سابقه كه یكی از مهم ترین سامانه های دفاعی در این كشور را از كار انداخته است ٬ نشان نداده اند.
پدیده سرقت كابل در كویت یك امرعادی است و تلاش دولت این كشور در سال های گذشته برای مقابله با این پدیده كه درآمد زیادی برای دزدها دارد ٬ بی نتیجه بوده است.
وزارت آب وبرق كویت در نظر دارد برای مقابله با این سرقت ها ٬ بر روی تیرهای برق دوربین نصب كند تا به هنگام سرقت تصاویر دزدها وهشدار سرقت برای پلیس ارسال شود.
این وزارتخانه همچنین پیشنهاد كرده است به جای تیر های چراغ برق چوبی، تیرهای آهنی نصب شود تا دزدها نتوانند در مناطق دور دست وخالی از سكنه به راحتی سیم های برق را بدزدند.
ام‌آی‌ام-۱۰۴ پاتریوت ٬ یك سیستم دفاع هوایی موشكی است كه توانایی مقابله با موشك‌های بالستیك تاكتیكی، موشك‌های كروز، و هواگردهای دشمن را در تمامی شرایط آب و هوایی و در هر ارتفاعی داراست.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید