واگذاري طرح هاي نيمه تمام به بخش خصوصي به معناي فروش آن نيست | اتاق خبر
کد خبر: 339329
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 00:46
معاون اول رئيس جمهوري گفت: واگذاري طرح هاي نيمه تمام در سطح كشور به معناي فروش آن به بخش خصوصي نيست.

اتاق خبر: اسحاق جهانگيري ظهر سه شنبه در حاشيه مراسم بهره برداري از بيمارستان اليگودرز  يكي از برنامه هاي اقتصادي دولت در سالجاري را واگذاري طرح هاي نيمه تمام به بخش خصوصي عنوان كرد و افزود: اين واگذاري ها به معناي اينكه دولت از بخش خصوصي مبالغي دريافت و طرح ها را واگذار كند نيست.
وي با تاكيد بر دقت نظر برخي افراد و رسانه ها در اين باره تصريح كرد: دولت به ازاي اين واگذاري هيچ پولي دريافت نمي كند بلكه طرح ها به صورت مشاركتي تكميل و افتتاح خواهد شد.
معاون اول رئيس جمهوري اضافه كرد: بيمارستان اليگودرز نيز قابليت تبديل شدن به يكي از پيشرفته و مجهزترين بيمارستان هاي كشور را دارد و انتظار مي رود با حضور پزشكان توانمند استان در اين مركز، بخشي از مشكلاتي بهداشتي و درماني مردم برطرف شود.
جهانگيري با ابراز اميدواري در خصوص ايجاد منطقه گردشگري در اليگودرز تصريح كرد: از استاندار لرستان خواسته شده اجراي طرح هاي گردشگري در منطقه را با جديت پيگيري كند.
جهانگيري در اين مراسم از قسمت هاي مختلف بيمارستان بازديد كرد.
 عمليات اجرايي بيمارستان 96 تختخوابي اليگودرز دهه 70 آغاز شد و در نهايت امروز پس از گذشت حدود 20 سال افتتاح شد.
اين بيمارستان جنرال با زيربناي 13 هزار مترمربع داراي تمامي بخش‌هاي درماني از جمله داخلي، جراحي، زنان، ICU ،CCU و اورژانس است.
براي ساخت اين بيمارستان 800 ميليارد ريال اعتبار سرمايه گذاري شده كه 350 ميليارد ريال آن مربوط به احداث ساختمان و 450 ميليارد ريال مابقي براي تامين تجهيزات است.
كلنگ احداث اين بيمارستان دهه 70 به زمين زده شد و پس از اجراي فوندانسيون، روند اجراي آن متوقف گرديد و سپس از پنج سال پيش مجددا با تزريق اعتبارات لازم ، روند ساخت آن فعال شد.
كمبود اعتبار، دليل اصلي روند طولاني اجراي اين طرح عنوان مي شود.
افتتاح سد حوضيان و مجتمع پتروشيمي لرستان از ديگر برنامه هاي سفر يكروزه جهانگيري به لرستان است.
وزراي نيرو و نفت معاون اول رئيس جمهور را در سفر به استان لرستان همراهي مي كنند.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید