حل مشکلات کارگران به شرط بهبود بخش تولید | اتاق خبر
کد خبر: 339357
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 18:13
استاندار خراسان‌شمالی مطرح کرد:
استاندار خراسان‌شمالی گفت: اگر شرایط کشور به ویژه در بخش تولید بهبود یابد به طور قطع دغدغه‌ها و مشکلات کارگران و کارفرمایان نیز به تدریج حل خواهد شد.

اتاق خبر- استاندار خراسان‌شمالی گفت: اگر شرایط کشور به ویژه در بخش تولید بهبود یابد به طور قطع دغدغه‌ها و مشکلات کارگران و کارفرمایان نیز به تدریج حل خواهد شد.

منطقه خراسان‌شمالی، سید علی اکبر پرویزی در دیدار با تشکل‌های کارگری استان اظهار کرد: تحریم‌های ظالمانه چندسال گذشته موجب شد تا بخش تولید و صادرات دستخوش مشکلاتی شوند که این عوامل در تمامی بخش‌ها نیز اثرگذاشت.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با گشایش‌ها و مذاکرات حاصل شده با جامعه جهانی، بخش صادرات را رونق ببخشیم تا از این طریق افزایش تولید و اشتغالزایی داشته باشیم.

پرویزی خاطرنشان کرد: با تصویب قانون تسهیل و رفع موانع تولید در سال گذشته، دولت بسیاری از مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی را حل کرد. دولت برای سال جاری به دنبال افزایش تولید و کمک به واحدهای نیمه فعال و راکد است تا از این طریق مشکلات جامعه کارگری به تدریج حل شود.

وی تصریح کرد: برخی دیگر از مشکلات مربوط به حوزه اداری و اجرایی است که می‌توانیم از طریق استانداری این مشکلات را پیگیری کنیم تا به سرانجام برسد.

پرویزی اظهار کرد: از زمان حضور دولت یازدهم، بحث افزایش دستمزد کارگران مد نظر دولت بود که متاسفانه شرایط مالی کشور به گونه‌ای رقم خورد که چنین اتفاقی رخ نداد. اخیرا در برنامه ششم توسعه دولت از مجلس خواسته شد تا به تناسب شرایط افراد و گروه‌ها، حقوق‌ها نیز افزایش یابد. امیدواریم با تصویب این قانون کمک خوبی به جامعه کارگران و حتی بازنشستگان شود.

وی افزود: هم اکنون 11 هزار کارگر ساختمانی در استان بیمه‌اند. تعدادی از این افراد از سایر اقشار هستند که خود را بیمه کارگر ساختمانی کرده‌اند که باید این افراد شناسایی شوند. بیمه کارگر ساختمانی همانند بیمه قالی بافی دچار مشکل شده است. افرادی از این طرح سوء استفاده کرده و زیر پوشش خدمات بیمه‌ای قرار گرفته‌اند.

پرویزی از مسئولان مربوط خواست تا برای این شیوه راهکاری بیندیشند چرا که این امر جزء تعهدات دولت است.

منبع: ایسنا 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید