نشست سران آیسکو هفته آینده در پرو برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 339525
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 11:21
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: ‌بازار سرمایه کشور ما به سمت رونق با نرخ رشد اقتصادی مثبت در حال حرکت بوده و شرایط برای حضور سرمایه گذاران خارجی فراهم است.

اتاق خبر: محمد فطانت در حاشیه افتتاح هشتمین دوره بازار سرمایه اسلامی افزود: حضور موثر کارشناسان و مدیران بورسهای مختلف دنیا در این همایش نشان می دهد که بازار سرمایه کشور ما دارای جذابیت های بسیار زیادی برای سرمایه گذاران خارجی است.

وی ادامه داد: فرصت های سرمایه گذاری در ایران بسیار جذاب است و در شرایطی که کشورهای دیگر در شرایط رکود هستند بازار سرمایه ما به سمت رونق و یک رشد اقتصادی مثبت با عددهای قابل توجه رشد پیدا کرده است.

فطانت افزود: در حال حاضر ارتباط بین بورس کشور خودمان را با بورس کشورهای دیگر به صورت تکنیکی و سیستماتیک دنبال می کنیم و عضویت ایران در آیسکو به عنوان اولین قدم در جهت مرتبط شدن با بازار سرمایه کشورهای دنیاست.

رئیس کل بورس و اوراق بهادار گفت:‌ نشست سران آیسکو هفته آینده در پرو برگزار می شود و فرصتی را برای ارتباط با کشورهای دیگر برای ما فراهم می کند.

وی در خصوص ورود محصولات جدید مالی در بازار گفت: محصولات جدیدی که وارد بازار شده از ضمانت دولتی برخوردار است وبهترین فرصت برای سرمایه گذاران خارجی است که از صکوک ما که مبتنی بر شرع اسلام است ، استفاده کند.

فطانت درباره راه اندازی بورس ارز گفت: مصوبه شورای عالی بورس در این باره دریافت شده است و منتظر تک نرخی کردن ارز هستیم و باید اصلاح ساختاری در بخشهای مختلف اقتصادی صورت بگیرد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید