تمام شرکت‌های تعاونی فعال در ادارات اردبیل قانونی است | اتاق خبر
کد خبر: 339568
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 13:31
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تمامی شرکت‌های تعاونی تشکیل شده در ادارات استان قانونی است و امکان فعالیت شرکت غیرقانونی وجود ندارد.

اتاق خبر: حسین منوری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۱۴۰ شرکت تعاونی در سطح استان فعالیت دارند، اضافه کرد: همه این شرکت‌ها به عنوان شرکت‌های معتبر و قانونی شناخته شده‌اند.

وی با تأکید به اینکه اداره کار تعاونی غیرقانونی را به عنوان تعاونی نمی‌شناسد، اضافه کرد: هر تعاونی که در اداره ثبت شرکت‌ها مراحل قانونی را طی نکند به عنوان تعاونی غیرقانونی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: تعاونی غیرقانونی نمی‌تواند وارد فعالیت‌های قانونی شود و تنها مجوز انجام فعالیت قانونی، اخذ مجوز قانونی است.

منوری در خصوص فعالیت برخی شرکت‌های تعاونی در ادارات استان اضافه کرد: اینکه تعاونی غیرقانونی در اداره‌ای فعال شده باشد، امکان‌پذیر نیست.

وی تأکید کرد: در ادارات دولتی نیز تشکیلات تعاونی نمی‌توانند فعالیت داشته باشند مگر اینکه مراحل قانونی تشکیل را سپری کرده باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به اشتغال هزار نفر در تعاونی‌های استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۲۰۰ دوره آموزشی برای چهار هزار و ۵۰۰ نفر از فعالان تعاونی‌ها برگزار شده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید