ناتو اعزام نیروی زمینی به منطقه بالتیك را بررسی می كند | اتاق خبر
کد خبر: 339619
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 15:48
وزیر دفاع آمریكا:
«اشتون كارتر» وزیر دفاع آمریكا اعلام كرد سازمان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) در حال بررسی تشكیل نیروهای زمینی برای اعزام به حوزه بالتیك و احتمالا لهستان به صورت چرخشی است.

اتاق خبر - خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اظهارات وزیر دفاع آمریكا را بازتاب نگرانی از تقویت نظامی روسیه ارزیابی كرد و به نقل از اظهارات تازه وزیر دفاع آمریكا افزود: حدود چهار هزار نیروی ناتو كه اعزام چرخشی آنها اكنون از سوی هم پیمانان ائتلافی بررسی می شود، به غیر از تصمیم اخیر آمریكا برای اعزام تیپ های زرهی این كشور متشكل از تقریبا چهار هزار و 200 سرباز به شرق اروپا ازماه فوریه (بهمن-اسفند) است.
وزیر دفاع آمریكا همچنین گفت: ایده اعزام چرخشی نیروها احتمالا در نشست آتی ناتو در ژوئن (خرداد-تیر) بررسی خواهد شد. روسیه، آمریكا و ناتو را به از سرگیری جنگ سرد در بحبوحه سوءظن و رقابت نظامی دو طرف متهم می كند.
كارتر در اظهارنظر درباره رویكرد مسكو گفت: این كشور اكنون گزینه فاصله گرفتن از ادغام با غرب را در پیش گرفته است، در نتیجه ما چاره دیگری به جز آنچه كه اكنون انجام می دهیم، نداریم. چینن رویكردی شامل تقویت موضع نظامی آمریكا در اروپا و همكاری نزدیك تر با ناتو است.
كارتر در عین حال گفت، آمریكا «درهای روابط با روسیه و همكاری با این كشور را درباره منافع مشترك دوجانبه همچون توافق هسته ای ایران، البته در صورت تغییر رفتار مسكو باز گذاشته است.
وی همچنین اقدام روسیه در نزدیك شدن به ناو و هواپیماهای آمریكایی در منطقه بالتیك را «غیرحرفه ای» توصیف كرد و گفت به نظر می رسد كه این اتفاق به صورت مكرر رخ می دهد.
یك فروندجت روسیه در اواسط ماه آوریل (فروردین) در فاصله 50 فوتی یك هواپیمای آمریكایی پرواز كرد و دو جت روسیه نیز پروازهایی در نزدیكی ناو «دونالد كوك» آمریكا در دریای بالتیك داشتند.

ایرنا

94110

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید