معاون وزيرتعاون: افزايش دستمزد كارگران بالاتر از نرخ تورم ارزشمند ،اما ناكافي است | اتاق خبر
کد خبر: 339671
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 17:18
معاون توسعه كارآفريني و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي گفت: افزايش ميزان دستمزد كارگران بالاتر از نرخ تورم به عنوان يكي از خدمات ارزشمند دولت يازدهم، اقدامي ارزشمند، اما ناكافي براي اين قشر است.

اتاق خبر: عيسي منصوري روز چهارشنبه در همايش تبيين نقش كارگران در اقتصاد مقاومتي و امتنان از نخبگان جامعه كار و تلاش در گرگان، اضافه كرد: در گذشته اين افزايش دستمزدها ،كمتر از ميزان تورم بود و همواره موجب بروز مشكلات فراوان معيشتي و اقتصادي براي كارگران مي شد.
وي بيان كرد: با وجود تعهد دولت يازدهم براي كاهش فاصله درآمدي كارگران با سطح استاندارد كشور، هنوز عقب ماندگي درآمدي ناشي از غفلت دولت گذشته جبران نشده است.
معاون توسعه كارآفريني و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در ادامه به طرح وزارتخانه براي شناسايي استعدادهاي هر استان و نيروي كار مناطق گوناگون اشاره كرد و گفت: شناسايي مزيت هاي هر استان و به كارگيري نيروي كار با توجه به مهارت و تجربه، جلوگيري از هدر رفت سرمايه و اعتبارات دولتي و پرداخت وام هاي بدون سرانجام، هدف اصلي اجراي اين طرح است.
منصوري ادامه داد: در مرحله اول اين طرح در 200 شهر اجرا مي شود تا با برطرف شدن نقاط ضعف و تقويت جنبه هاي مثبت ،اجراي آن در كل استان هاي كشور آغاز شود.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي گفت: با توجه به ظرفيت هاي بالاي منابع انساني، نيروي كار متخصص و ماهر، اجراي اين طرح از اواخر ارديبهشت ماه در استان گلستان آغاز خواهد شد.
منصوري ادامه داد: در نتيجه اجراي كامل اين طرح، اميدوار به جلوگيري و پرهيز از موازي كاري ميان دستگاه ها و كاهش مشكلات مرتبط با حوزه كارآفريني و اشتغال هستيم.
وي بيان كرد: هم اينك چندين دستگاه بزرگ كشور با بودجه هاي فراوان مشغول فعاليت در عرصه كارآفريني و تلاش براي ايجاد مشاغل جديد هستند ،اما مشكلات فراوان اين بخش همچنان به قوت خود باقي است.
معاون وزيرتعاون، كار و رفاه اجتماعي نبود حس اشتغال را يكي از كمبودهاي اين بخش در مسير توسعه صنعتي و شكوفايي اقتصادي دانست و گفت: فرصت هاي شغلي زيادي در كشور ايجاد شد، اما هنوز حس اشتغال به معناي همراهي معنوي كارگران با قطار توسعه صنعتي در كشور وجود ندارد.
وي اضافه كرد: بايد اقتصاد را به گونه اي هدايت كنيم كه آحاد جامعه بتوانند در آن مشاركت داشته و هر كدام به دنبال افزايش سهم خود از توليد باشند.
استاندار گلستان هم در اين جلسه با تاكيد بر سفارش اسلام به كار و تلاش مستمر گفت: نكوهش كم كاري در آموزه هاي ديني و سخنان ائمه (ع) بايد چراغ راه همه و به خصوص جامعه بزرگ كارگري كشور باشد.
حسن صادقلو اضافه كرد: كارگران از اركان اصلي بخش صنعت و توليد و نيازمند توجه و حمايت بيشتر هستند.
وي در پاسخ به اعتراض برخي از كارگران حاضر در جلسه مبني بر؛ با تاخير پرداخت شدن حقوق آنان گفت: مطالبه شما به حق و معقول است و بايد اين موضوع هر چه سريعتر رسيدگي و مشكل برطرف شود.
استاندار گلستان افزود: دولت عزم و اراده اي جدي براي كاهش دغدغه هاي كارگران دارد و تحقق خواسته آنان را به صورت ويژه دنبال مي كند.
صادقلو ،اقتصاد مقاومتي را ديگر موضوع مرتبط با كارگران دانست و گفت: لازم است كارگران كشور به عنوان بازوي عرصه توليد، نسبت خود را با اقتصاد مقاومتي به درستي تبيين و مشخص كنند.
وي بر افزايش كيفيت توليدات داخلي نيز تاكيد كرد و افزود: يكي از راه هاي برون گرايي در عرصه اقتصاد مقاومتي، توانايي حضور در بازارهاي بزرگ دنيا با توليد محصولاتي با كيفيت است.
استاندار گلستان همچنين گفت: يكي ديگر از ملزومات حضور در بازارهاي بزرگ دنيا، كاهش قيمت تمام شده محصولات در كنار حفظ كيفيت بالاي آن است.
در اين آيين از برترين هاي عرصه توليد ، اشتغال و كارآفريني استان گلستان قدر داني شد.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید