منصوري آراني: دولت لايحه برنامه ششم توسعه را از مجلس پس گيرد | اتاق خبر
کد خبر: 339676
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 17:35
در نامه اي به رييس جمهوري مطرح كرد؛
عضو كميسيون تلفيق لايحه برنامه ششم توسعه در نامه به رييس جمهوري تصويب لايحه برنامه ششم در مجلس نهم را موجب مشكلات زياد دانست و خواستار بازپس گيري اين لايحه از مجلس شوراي اسلامي شد.

اتاق خبر - عباسعلي منصوري آراني در نامه اي خطاب به رييس جمهوري آورده است: ضمن تبريك عيد مبعث، استحضار داريد كه پس از لايحه احكام مورد نياز برنامه ششم توسعه به مجلس، كميسيون تلفيق برنامه ششم توسعه با تلاش قابل تقدير، تغييرات وسيع شكلي و ماهوي در اين لايحه اعمال كرده است.

در ادامه اين نامه خاطر نشان شده است: نقطه نظرات و تجارب مجلس نهم به لايحه منتقل شده است و به احتمال قوي هفته آينده در صحن علني مجلس مطرح و تصويب خواهد شد، توجه به چند نكته ضرورت دارد.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در اين نامه آورده است: انتقال تجارب و نظرات مجلس نهم در بررسي لايحه برنامه ششم توسعه اقدامي شايسته است ولي تصويب آن در چند جلسه باقي مانده به مصلحت نيست، اگرچه به نظرم اين اتفاق رخ خواهد داد.
در ادامه اين نامه خاطر نشان كرده است: با تصويب اين لايحه در مجلس نهم، قوه مجريه با مشكلات زيادي در اجرا مواجه مي شود.
نماينده مردم كاشان در مجلس در نامه خود به رييس جمهوري ادامه مي دهد: پس از تغييرات وسيع اعمال شده در اين لايحه، بازنگري مجدد در لايحه برنامه ششم توسعه ضروري به نظر مي رسد تا با اعمال نظرات مديران، لايحه جديدي تدوين و به مجلس دهم ارسال شود.
وي در اين نامه خاطر نشان كرده است: با عنايت به مراتب فوق، پيشنهاد مي شود درخواست بازگشت لايحه به دولت صورت پذيرد.
منصوري آراني همچنين به خبرنگار پارلماني ايرنا گفت: بررسي لايحه برنامه ششم توسعه با عجله و بدون درنظر گرفتن نظرات دولت در كميسيون تلفيق برنامه ششم توسعه به اتمام رسيده و گزارش آن براي تكثير و چاپ فرستاده شده است تا روز يكشنبه آينده در دستور كار جلسه علني مجلس قرار گيرد.
وي ادامه داد: به نظر مي رسد اراده اي وجود دارد كه مجلس دهم برنامه ششم توسعه را بررسي نكند. متاسفانه گزارش كنوني كميسيون تلفيق با لايحه دولت تفاوت هاي بسياري دارد كه خواسته هاي دولت را برآورده نمي كند.
پيش از اين نيز غلامرضا تاجگردون رييس كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در نامه اي به علي لاريجاني خواستار تصويب نشدن لايحه برنامه ششم توسعه در مجلس نهم شد.
4 خردادماه آينده آخرين جلسه مجلس نهم برگزار خواهد شد و طي سه هفته آينده روزهاي يكشنبه، دوشنبه و سه شنبه مجلس شوراي اسلامي جلسه علني دارند، يعني 9 جلسه تا پايان مجلس نهم، جلسات علني برگزار مي شود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید