كارتر از توافق آمريكا و متحدانش براي تشديد اقدامات ضدداعشي خبر داد | اتاق خبر
کد خبر: 339810
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 00:55
اشتون كارتر وزير دفاع آمريكا روز چهارشنبه گفت كه واشنگتن و متحدانش براي دست زدن به اقدامات بيشتر براي شكست دادن گروه تروريستي داعش، توافق كرده اند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاري رويترز از اشتوتگارت آلمان، كارتر اين سخنان را در پي مذاكرات با وزيران دفاع و نمايندگان 11 كشور عضو ائتلاف ضد داعش در اين شهر،بيان كرد.
وي با اشاره به كشته شدن يك نظامي عضو نيروهاي ويژه ارتش آمريكا در شمال عراق، براثر اصابت تير مستقيم عناصر داعش افزود: خطرات بيشتري بر سرراه آمريكا و متحدانش در راه مبارزه با داعش، وجود دارد.
وي با ابراز تاسف عميق از كشته شدن چارلز كيتينگ نيروي ويژه آمريكا درحمله گروه داعش در شمال عراق در روز سه شنبه، گفت: با وجود ادامه اين خطرات، دادن امكان به داعش براي داشتن مامن و پناهگاه، خطرات بزرگتري براي همه ما ايجاد خواهد كرد.
كارتر گفت: همه ما توافق كرده ايم كه همه دوستان و متحدان ما در ائتلاف ضد داعش مي توانند و بايد براي رويارويي با داعش در عراق و سوريه و وابستگانش در نقاط ديگر جهان، اقدامات بيشتري بكنند.
در اين مذاكرات كه پيش از حمله سه شنبه داعش در شمال عراق، برنامه ريزي شده بود، وزيراني از فرانسه، انگليس و آلمان شركت داشتند.
آمريكايي كشته شده وابسته به نيروهاي ويژه سومين آمريكايي است كه از هنگام شروع عميات ائتلاف ضد داعش در سال 2014 در رزم مستقيم، جان خود را از دست مي دهد.
آمريكا در اواسط آوريل، طرح هايي براي اعزام 200 نظامي ديگر به عراق و استقرار آنها در نقاط نزديكتري به خط مقدم نبرد براي مشورت دادن به نيروهاي عراق، اعلان كرد.
باراك اوباما رييس جمهوري آمريكا نيز اواخر آوريل اعلام كرد كه قصد اعزام 250 نظامي عمليات ويژه را به سوريه و گسترش حضور زميني نيروهاي آمريكا را در اين كشور دارد.
اعزام اين نيروها به خاك سوريه بدون هماهنگي و مجوز دولت اين كشور، با اعتراض و مخالفت دمشق روبرو شده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید