روایت یک سرمربی از «ضرب و شتم» بازیکنی که سرمربی حریف را بوسید! | اتاق خبر
کد خبر: 339822
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 01:50
تکرار یک اتفاق تلخ در فوتسال؛
سرمربی یک تیم فوتسال می‌گوید با رفتاری که با بازیکنش در دیدار مقابل پرسپولیس خوزستان انجام داده، جلوی یک فاجعه را گرفته است! این رفتار پس از آن صورت گرفت که بازیکن سرمربی حریف را بوسید!

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در مسابقات لیگ فوتسال امید کشور روز سه شنبه دو تیم فرش آرای مشهد و پرسپولیس خوزستان در اهواز به مصاف هم رفتند که این مسابقه حساسیت‌های خاص خودش را داشت. معين افشار بازيكن فرش آرا بعد از زدن گل تساوی به سمت سرمربی حریف رفت و او را بوسید که این حرکت با کارت قرمز داور و اخراج این بازیکن همراه بود. بعد از اخراج افشار، مجید مرتضایی سرمربی تیم فرش آرا این بازیکن را مورد ضرب و شتم قرار داد و بعد از پایان بازی هم از سرمربی حریف عذرخواهی کرد!

مرتضایی درباره این اتفاق صحبت‌هایی را مطرح و تاکید کرد که بازیکنش را مورد «ضرب و شتم» قرار نداده است. مرتضایی که اصرار داشت با «ذهنیت» و با قصد محکوم کردن این حرکت با او تماس گرفته‌ایم، گفت که تعریفش از ضرب و شتم یعنی اینکه بازیکنش را زیر مشت و لگد بگیرد و باعث دخالت عوامل انتظامی شود در حالی که او فقط «روی بازیکنش دست بلند کرده است»!

مرتضایی درباره این بازی، گفت: این مسابقه برای تیم حریف مهم بود چون اگر می‌باختند صعود برای آنها دشوار می‌شد. برای همین حساسیت ویژه‌ای داشت ولی در حین بازی اتفاقاتی افتاد که خدا را شکر با همکاری کادر فنی دو تیم به خیر و خوشی تمام شد.

وی درباره حرکت بازیکن فرش آرا، تاکید کرد: این حرکت خوشایند و زیبنده کار ما نبود. ما تیم اخلاق گرایی هستیم که به اخلاق اهمیت می‌دهیم. شان مربی خیلی بالا است و من حتی بعد از پایان بازی از سرمربی پرسپولیس هم عذرخواهی کردم. بازیکن ما هم از حرکتش پشیمان بود. ممکن بود تبعات حرکت او دامن تیم ما را بگیرد.

سرمربی تیم امید فرش آرا در خصوص اینکه سایت‌های خبری اعلام کرده‌اند با بازیکن تیمش درگیر شده و کتک کاری کرده است، گفت: هیچ کتک کاری در کار نبود. دوستان به ما لطف دارند. از قبل به ما لطف داشتند. متاسفانه یکسری‌ مسائل خاص هست که بازگوکردن آن جایی ندارد.

«یعنی شما منکر زد و خورد با بازیکن تیمتان می‌شوید؟» مرتضایی در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر گفت: هیچ زد و خوردی در کار نبود. شما می‌توانید از افرادی که در سالن بودند، سئوال کنید. همانطور که گفتم رعایت اخلاق برای ما از همه چیز مهمتر است.

وی درباره اینکه آیا منکر ضرب و شتم با بازیکن تیمتان می‌شوید، تاکید کرد: ضرب و شتم از نظر شما معنایش چیست؟!

سرمربی فرش آرا در خصوص اینکه «ضرب و شتم را می‌توان بلندکردن دست روی طرف مقابل هم می‌توان معنا کرد و شما همین کار را با بازیکن خود کرده‌اید» گفت: این می‌شود دست بلند کردن روی بازیکن نه ضرب و شتم! ضرب و شتم یعنی با مشت و لگد به جان طرف بیفتی و عوامل انتظامی مداخله کنند که اصلا چنین چیزی نبود!

مرتضایی خاطرنشان کرد: ما می‌توانستیم راحت از کنار این قضیه عبور کنیم ولی من و امثال من برای حریف احترام قائلیم. ما در چند سال گذشته در مشهد بهترین تماشاگر و میزبانی را از حریفان داشتیم. به نظر شما رفتار کادر فنی در این امر موثر نبوده است؟ اگر جلوی این کار بازیکن ما گرفته نمی‌شد، ممکن بود فاجعه رخ بدهد که ما جلوی آن را گرفتیم. ممکن بود تماشاگران داخل زمین بریزند.

وی درباره اینکه به هر حال دست بلند کردن وی روی بازیکنش در زمین این مسائل را توجیه نمی‌کند، تاکید کرد: ما می‌خواستیم جلوی اتفاقات بعدی را بگیریم. بازیکنان باید آگاه باشند که به تیم حریف احترام بگذارند! اگر عکس العمل ما نبود و حتی «آتش بیار معرکه می‌شدیم»، حوادث بدتری رخ می‌داد. ما نمی‌خواستیم بدی‌های فوتسال را به نمایش بگذاریم.

«آیا فکر نمی‌کنید اخراج بازیکن توسط داور از زمین کافی بود و نیاز به حرکت شما نبود؟» مرتضایی در پاسخ به این سئوال تاکید کرد: شما نسبت به ما ذهنیت دارید و قصد دارید ما را محکوم کنید!

انتهای یپام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید