شروع آتش بس در حلب | اتاق خبر
کد خبر: 339851
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 09:55
آتش بس در حلب سوریه در حالی از بامداد امروز اجرایی شده است که برخی منابع به اشتباه راهبردی معارضان سوری در ترک میز مذاکرات پرداخته اند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری سوریه، منابع سوری از شروع آتش بسی که عصر سه شنبه گذشته مسکو و واشنگتن درباره آن توافق کرده بودند به حلب خبر دادند.

این منابع بیان کردند: این آتش بس ۴۸ ساعته از ساعت یک بامداد امروز پنجشنبه ۵ ماه مه اجرایی شده است.

همزمان برخی منابع فرانسوی اعلام کردند: معارضان سوری با تعلیق مشارکت خود در مذاکرات ژنو مرتکب اشتباه شده ان و هم اکنون در شرایط سختی به سر می برند به ویژه که شرایط میدانی به نفع دولت سوریه است و روسیه نیز حامی دمشق از نظر نظامی و سیاسی است.

این منابع بیان کردند: فرانسه به همراه برخی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و غیره روز دوشنبه آینده در پاریس به دنبال فراهم آوردن بهانه هایی است که امکان بازگشت معارضان به میز مذاکرات را فراهم کند بدون اینکه آبروریزی شود.

به گفته این منابع پاریس به دنبال این است که این کشور و کشورهای اروپایی همسو با آن نقش فعالی در پرونده سوریه ایفا کند تا این پرونده به موضوعی که آمریکا و روسیه اداره کننده آن باشند تبدیل نشود.

به اعتقاد این منابع هر کاری در زمینه مذاکرات ژنو باید صورت گیرد حداقل قبل از پایان تابستان باید باشد زیرا پس از آن واشنگتن به شدت درگیر و مشغول انتخابات ریاست جمهوری خواهد و تا بهار ۲۰۱۷ پرونده مسکوت می ماند و این زمان طولانی است و همه نوع احتمال از نظر اوضاع میدانی و سیاسی وجود دارد.

94105

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید