۳۰۰ هزار نفر در استان ایلام از راه کشاورزی معیشت می‌کنند | اتاق خبر
کد خبر: 339866
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 11:52
مدیر جهاد کشاورزی استان ایلام با اشاره به اینکه ۳۰۰ هزار نفر در استان ایلام از راه کشاورزی معیشت می‌کنند، گفت: کشاورزی اولویت نخست توسعه استان است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر سید محمد تراپ میری  اظهار داشت: در حال حاضر ۸۰ هزار هکتار مزارع آبی در استان ایلام وجود دارد که در آینده نزدیک به ۱۸۰ هزار هکتار افزایش می‌یابند.

وی بیان کرد: توسعه کشت پسته که در استان ایلام به ‌خوبی قابل انجام است، شروع ‌شده که در حال حاضر ۳۵ هکتار پسته در استان کشت شده و در نظر داریم آن را به ۷۰ هکتار برسانیم و علاوه بر این در حوزه دام گوشتی، شیری و پرورش ماهی در قفس نیز برنامه‌هایی در دست اقدام داریم.

میری به وجود ۶۰ هزار بهره‌بردار کشاورزی در استان اشاره و تصریح کرد: ۳۰۰ هزار نفر در استان ایلام از راه کشاورزی معیشت می‌کنند که توسعه این استان بدون توجه به بخش کشاورزی امکان‌پذیر نیست و نباید فراموش کرد که کشاورزی محور اصلی توسعه استان است.

مدیر جهاد کشاورزی استان با تأکید بر اینکه با حضور دانشگاه و استفاده از ظرفیت آن می‌توان بهتر و بیشتر اهداف این حوزه را تحقق بخشید، تصریح کرد: منابع آب‌ و خاک استان در وضعیت خوبی نیستند و این مهم نتیجه بهره‌برداری نادرست و نامناسب از منابع آب بوده است.

وی ادامه داد: توسعه گلخانه‌ای سبزی و صیفی در استان نیازمند همکاری دانشگاه است چرا که زمین و آب محیا بوده و نیاز به حضور سرمایه‌گذار داریم و از طرفی سرمایه‌گذار خارج استان نیز رغبتی برای سرمایه‌گذاری در این بخش از خود نشان نمی‌دهد و سرمایه‌گذاران داخلی هم‌میل به سرمایه‌گذاری در استان ندارند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید