مصلای امام خمینی(ره) برای مسابقات بین‌المللی قرآن آماده شد | اتاق خبر
کد خبر: 339906
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 14:45
مسابقات بین المللی قرآن کریم امسال برای نخستین بار در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) به منظور فراهم سازی زمینه مشارکت و حضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر،  فضای مصلای بزرگ امام خمینی(ره) با نصب تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای برگزاری سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم رنگ و بوی قرآنی به خود گرفته و آماده میزبانی از قاریان و حافظان بیش از ۷۵ کشور جهان می شود.

مسابقات بین المللی قرآن کریم امسال با تدبیر مسئولان برگزاری این دوره ازمسابقات برای نخستین بار در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) به منظور فراهم سازی زمینه مشارکت و حضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود. پیش بینی می شود که شاهد استقبال گسترده اقشار مختلف مردم از نخستین روز برگزاری مسابقات باشیم.

آیین اختتامیه مسابقات تواشیح پیش درآمد مسابقات بین المللی

بر اساس این گزارش، مراسم اختتامیه بیستمین دوره مسابقات ابتهال، همخوانی و مدیحه سرایی کهبه عنوان پیش درآمد برگزاری سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قران کریم در آستانه عید مبعث رسول گرامی در حال برگزاری است یک نوع تمرین برای آماداگی دستاندرکاران و مجریان مسابقات و برگزاری هرچه مطلوب تر این مسابقات در جای جدید است.

گفتنی است نصب نمایشگرهای بزرگ، نورپردازی و صدای فراگیر به همراه دکورهای قرآنی به فضای معنوی مصلی شکوه و زیبایی خاصی بخشیده است.

سهولت در رفت و آمد یکی از ویژگی های مصلی

علاوه بر آن سهولت در رفت و آمد به عنوان یکی از ویژگی های سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در مصلی بزرگ امام خمینی(ره)، این اتفاق رضایت بسیاری از بازدیدکنندگان را به همراه خواهد داشت.

حسین علیزاده یکی از بازدیدکنندگان جوان و حاضران در مراسم اختتامیه مسابقات تواشیح در حالی که به همراه همسر و دختر ۶ ساله خود در شبستان مصلی حضور یافته بود به خبرنگار ما گفت: خوشبختانه راه های دسترسی به مصلی بسیار سهل و آسان است و من ازمنطقه خاوران به وسیله مترو توانسته ام به راحتی به اینجا بیایم.

مصلی تهران مایه مباهات نظام اسلامی است

خانمی که خود را دانشجویی الهیات معرفی کرد با ابراز شگفتی از نحوه آماده شدن شبستان مصلی برای برگزاری سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، گفت: به نظر من انجام این کار که به صورت جهادی و گروهی انجام شده است مایه مباهات و افتخار برای نظام جمهوری اسلامی است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید