آرامش به نوار غزه و عقب‌نشینی صهیونیست‌ها بازگشت | اتاق خبر
کد خبر: 339980
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 18:04
عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش حماس از میانجیگری مصر برای بازگشت آرامش به مرزهای نوار غزه پس از نقض توافق آتش بس توسط صهیونیست‌ها و بمباران برخی اهداف در مناطق مرزی غزه خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، موسی ابو مرزوق، در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک نوشت: پس از تجاوزات اخیر ارتش صهیونیستی به غزه، حماس با مصر به عنوان ناظر توافق آتش‌بس امضا شده در پایان جنگ 51 روزه غزه در سال 2014 تماس برقرار کرد و قاهره هم بلافاصله زمینه بازگشت امور به روال سابق را فراهم کرد.

 وی افزود رژیم صهیونیستی با تجاوزات اخیر خود سعی در تحمیل شرایط جدید بر مرزهای غزه و در منطقه‌ای به عمق 150 متر را داشت که مقاومت فلسطین وارد عمل شد و جلوی پیشروی تانک‌ها و خودروهای نظامی ارتش صهیونیستی در مناطق مرزی را گرفت.

 گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس هم تاکید کرده بود که اجازه تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه را نخواهد داد و این رژیم باید هر چه زودتر تجاوزات خود به مناطق مرزی غزه را متوقف کند.

 در همین راستا، پایگاه صهیونیستی "0404" اعلام کرد که خودروهای نظامی و تانک‌های ارتش صهیونیستی در آخرین ساعات چهارشنبه شب گذشته از مناطق مرزی غزه عقب نشینی کردند.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، نظامیان رژیم صهیونیستی پس از هشدار گردان های شهید عزالدین القسام مبنی بر لزوم عقب نشینی تانک ها و خودروهای زرهی وارد شده به مناطق مرزی غزه، از این منطقه عقب نشینی کردند.

 رژیم صهیونیستی ضمن خارج کردن تانک‌ها و خودروهای نظامی خود از مناطق مرزی غزه، قانون نظامی مربوط به منع آمد و شد در اطراف پایگاه نظامی "ناحل عوز" را هم لغو کرد و اجازه تردد در این منطقه را صادر کرد.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید