دمشق: ترکیه در تجارت آثار فرهنگی سوریه دست دارد | اتاق خبر
کد خبر: 340006
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1395 - 10:02
وزیر فرهنگ و آثار باستانی سوریه گفت که مسئولان ترکیه در انتقال آثار فرهنگی این کشور به تروریست ها کمک می کنند.

اتاق خبر- وزیر فرهنگ و آثار باستانی سوریه گفت که مسئولان ترکیه در انتقال آثار فرهنگی این کشور به تروریست ها کمک می کنند.

عصام خلیل در جریان بازید از شهر تاریخی تدمر گفت: گروه های تروریستی آثار فرهنگی سوریه را بعد از غارت با کمک دولت اردوغان در بازارهای سیاه به فروش می رسانند، دولت اردوغان در حمایت از تروریست ها، سرقت نفت و غارت آثار فرهنگی دست دارد و در انتقال این آثار به خارج از سوریه به آنها کمک می کند.

عصام افزود: دولت سوریه اقدامات پیشگیرانه ای را اتخاذ کرده و در همین راستا بخش زیادی از آثار گرانبها را به مکانی امن انتقال داده است، ولی با این وجود همه آثار تاریخی از گزند غارت در امان نمانده است.

وی بر مسئولیت جامعه بین الملل به ویژه سازمان ملل متحد در زمینه صدور قطعنامه ای در زمینه ممنوعیت آثار تاریخی سرقت شده از عراق و سوریه تاکید کرد.

از سوی دیگر وزیر فرهنگ و آثار باستانی سوریه تاکید کرد که دمشق در عملیات بازسازی شهر تاریخی تدمر و ترمیم آثار آن به همکاری با کارشناسان روس چشم دوخته است و مسکو را شریک پیروزی بر گروه تروریستی داعش و بیرون راندن تروریست ها از این شهر می داند.

ارتش سوریه فرودین ماه سال جاری پس از درگیری‌های گسترده با گروه تروریستی داعش توانست شهر تاریخی تدمر را به طور کامل باز پس گیرد.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید