تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه است | اتاق خبر
کد خبر: 340013
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1395 - 11:04
رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای سما کرمانشاه مطرح کرد:
رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای سما کرمانشاه گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید روحیه مهارت آموزی را در جامعه و به ویژه میان جوانان و دانشجویان گسترش دهیم.

اتاق خبر- رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای سما کرمانشاه گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید روحیه مهارت آموزی را در جامعه و به ویژه میان جوانان و دانشجویان گسترش دهیم.

سیروس احمدیاظهار داشت: آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر کلید اصلی نجات از مشکلات متعدد اقتصادی در جامعه است که به دست مربیان و معلمان متعهد انجام می شود.

وی با اشاره به تاسیس مرکز دانشکده فنی و حرفه ای سما در دهه ۸۰ افزود: اکنون مراکز آن در کل کشور با ۶ هزار و‌ ۳۶ مدرسه و ۵۴ هزار دانش آموز ‌و‌ به همراه آموزشکده های فنی و حرفه ای مشغول به فعالیت است.

احمدی یاد آور شد: مراکز آموزشی سما در سال ۸۵ در استان کرمانشاه کار خود را آغاز کرده است و اکنون ۹ مرکز سما در سطح استان داریم که از این تعداد ۵ مرکز در کرمانشاه و در مقطع کاردانی با ۱۰ رشته آموزشی شامل حسابداری، کامپیوتر، تربیت بدنی، نقشه کشی معماری، نقشه کشی صنعتی، دامپزشکی، مکانیک خودرو، الکتروتکنیک، صنایع شیمیایی و رشته ساختمان مشغول به فعالیت است به علاوه در سطح استانی مدارس سما نیز در امر تعلم و آموزش تلاش می کنند.

احمدی گفت: همچنین ۲ مرکز در شهرستان سنقر و کلیایی و ۲ مرکز از این دانشکده در شهرستان اسلام آباد فعالیت دارد که نیاز است در سایر شهرستانها نیز تبیین و احداث شود.

رئیس دانشکده فنی و‌ حرفه ای سما کرمانشاه کیفیت آموزش های کاردانی این مرکز را در حد متعادل توصیف کرد و اظهار داشت: در حال حاضر مراکز فنی و حرفه ای سما در سطح شهر کرمانشاه خوب درخشیده  است.

و ی گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید روحیه مهارت آموزی را در جامعه و به ویژه  در میان جوانان و دانشجویان گسترش دهیم و با کار مضاعف تلاش کنیم تا روحیه تعهد و ایمان در جامعه  افزایش یابد.

منبع: مهر 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید