بايد از توانايي متخصصان در امور اجرايي استفاده كرد | اتاق خبر
کد خبر: 340068
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1395 - 17:23
منتخب مردم لرستان در مجلس خبرگان:
منتخب مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبري گفت: بايد از توانايي متخصصان در امور اجرايي استفاده كرد.

اتاق خبر - آيت الله احمد مبلغي روز جمعه در جلسه شوراي اداري شهرستان سلسله كه در محل فرمانداري شهرستان برگزار شد افزود: جامعه هنگامي مي تواند در مسير پيشرفت و تكامل قرار گيرد كه واجد دانش، بينش، ارزش، منش و رفتار باشد.

وي با بيان اينكه جامعه بدون دانش نمي تواند مسير تكامل را طي كند، اظهار داشت: جهل نقطه مقابل دانش است كه خاستگاه رفتارهاي غلط و نادرست افراد جامعه است.
منتخب مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه دانش خصيصه و وجه تمايز انسان است و انسان همواره با دانش پيشرفت داشته است، تصريح كرد: حضرت علي(ع) در توصيه هاي خود به مالك اشتر مي فرمايد با عالمان و حكيمان مرتبط باش، زيرا اين دو قشر داراي دانش و بينش هستند.
آيت الله نيازي با اشاره به دو خصيصه روش و منش به عنوان الگو و سبك زندگي، تاكيد كرد: بايد در جامعه اسلامي از يك روش و سبك زندگي پيروي كنيم و از الگوهاي پراكنده و غير مرتبط با دين دوري كنيم.
وي با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب در سند چشم انداز توسعه نيز بر استفاده از نيروي متخصص بسيار تاكيد داشته اند اظهار داشت: بايد براي پيشرفت پروژه ها يمان از متخصصان و دانشمندان كشور استفاده كنيم.
آيت الله نيازي با بيان اينكه جامعه مدرن، متحول و پيشرفته امروزي نيازمند تخصص و پيشرفت با عالمان و متخصصان است افزود: دانش منهاي ارزش، در مسير تخريب بنيان هاي اساسي و هويت بخش به جامعه عمل مي كند.
وي با تاكيد بر تواضع، ساده زيستي و بي غروري مسئولان، افزود: جوهره و نظام ارزشي اسلام، اخلاق است كه در واقع نقطه هويت بخش و عنصر نهاده شده در فرهنگ نيز هست.
فرماندار سلسله نيز ضمن ارائه گزارشي از وضعيت شهرستان سلسله افزود: اين شهرستان داراي مردمي ولايتمدار و پيشرو در تمامي عرصه هاي سياسي، اجتماعي و مذهبي است.
قدرت الله فلاح نژاد با اشاره به اينكه شهرستان سلسله يكي از خوش آب و هواترين شهرستان هاي لرستان است كه اغلب آن را به نام بهشت لرستان مي شناسند و داراي آثار تاريخي و طبيعي بسياري است، خاطرنشان كرد: سلسله داراي قابليت هاي عمده و خوبي در بخش هاي مختلف از جمله كشاورزي و گردشگري است.
وي با بيان اينكه اقتصاد مردم شهرستان بيشتر مبتني بر كشاورزي است، افزود: 66 هزار هكتار از اراضي شهرستان سلسله مزروعي و داراي كيفيت بسيار بالايي هستند و در بخش هاي دام، طيور و شيلات نيز داراي پتانسيل ها و ظرفيت هاي خوبي است.
فرماندار سلسله با اشاره به اينكه سلسله در بخش صنعت و صنايع تبديلي مرتبط با كشاورزي، محروم است، تصريح كرد: در سفر اخير وزير نيرو ايستگاه برق 230 كيلوولتي گرين افتتاح شد كه اين ايستگاه را مي توان از جمله زير ساخت هاي مناسب براي سرمايه گذاري در شهرستان به شمار آورد.
فلاح نژاد اظهار داشت: با پروژه هايي كه در بخش راه و شهرسازي در شهرستان وجود دارد و در حال انجام است، به زودي شهرستان از بن بست خارج شده و مي توان به رشد و توسعه شهرستان در آينده اي نزديك اميدوارتر بود.
شهرستان سلسله با 75هزار نفر جمعيت يكي از شهرستانهاي استان لرستان است كه مركز آن شهر الشتر است.
اين شهرستان از شمال به شهرستان دلفان، از جنوب به شهرستان خرم آباد و از شرق به شهرستان بروجرد محدود است.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید