اردوگاه آوارگان سوري ادلب با گلوله باران تروريست ها منهدم شد | اتاق خبر
کد خبر: 340158
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 05:17
روسيه:
سخنگوي وزارت دفاع روسيه اعلام كرد: اردوگاه آوارگان سوري در شهر ادلب بر اثر بمباران هوايي منهدم نشده بلكه تروريست ها آن را گلوله باران كرده اند.

اتاق خبر - ژنرال «ايگور كوناشنكوف» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در دو روز اخير هيچ هواپيما يا بالگرد روسيه يا كشورهاي ديگر درمنطقه سرمدا در نزديكي شهر ادلب (محل اردوگاه منهدم شده آوارگان سوري) پرواز نكرده اند.
به نوشته ايتارتاس، سخنگوي وزارت دفاع روسيه گفت: به دقت داده هاي سيستم هاي رديابي هوايي در مورد حريم هوايي اين منطقه را بررسي كرديم و در روزهاي چهارم و پنجم ماه مي هيچ پرواز نظامي روسيه يا كشورهاي ديگر در منطقه سرمدا ثبت نشده است.
وي افزود: اردوگاه آوارگان سوري در ادلب ممكن است با سيستم هاي آتشباري هدف قرار گرفته باشد و چنين تسليحاتي را تروريست هاي جبهه النصره در اين منطقه بكار مي گيرند.
كوناشنكوف خاطرنشان كرد در تصاويري كه از اردوگاه بمباران شده آوارگان سوري در شبكه هاي اجتماعي منتشر شده هيچ گونه نشانه اي از بمباران هوايي ازجمله حفره هاي بزرگ بر اثر انفجار بمب هاي هوايي ديده نمي شود.
رسانه ها به نقل از ديده بان حقوق بشر در سوريه از كشته شدن 28 غيرنظامي در حمله هوايي پنجشنبه شب تروريست ها به اردوگاه آوارگان سوري در شهر ادلب نزديك مرز تركيه خبر دادند.
در اين حمله هوايي كه اردوگاه آوارگان سوري «كامونا» در نزديكي شهرك سرمدا هدف قرار گرفته است، 28 تن كشته و ده ها نفر زخمي شدند و آمار تلفات اين حادثه رو به افزايش است.
گزارش رسانه ها حاكي از دو حمله هوايي به غيرنظاميان سوري است كه از خانه هاي خود در حلب و پالميرا به اردوگاه هاي اسكان موقت روي آورده بودند.
سازمان غيردولتي دفاع مدني سوريه كه از تشكل هاي مورد حمايت آمريكا و حامي عاملان حمله هاي تروريستي به غيرنظاميان است، تلفات حمله هوايي امروز را بيش از 30 نفر اعلام كرد.
برخي ديگر از رسانه ها امروز(جمعه) به نقل از جاش ارنست، سخنگوي كاخ سفيد و در واكنش اوليه به اين حمله هوايي گزارش كردند: 'اگر چه هنوز معلوم نشده اين حمله هوايي از سوي كدام نيروي هوايي صورت گرفته اما هيچ عذر و بهانه‌اي براي بمباران زنان و كودكاني كه از بيم جنگ به ارودگاه كامونا پناه برده‌اند، قابل قبول نخواهد بود.'
بر پايه ي اين گزارش، همزمان فيليپ هاموند، وزير امور خارجه بريتانيا نيز اين خبر را 'هولناك' توصيف كرده و كميسر حقوق بشر اتحاديه اروپا هم آن را 'شوك‌آور' خوانده است.
در ويدئوها و عكس‌هايي كه از آثار حمله به اردوگاه آوارگان سوري منتشر شده، ديده مي‌شود كه چادرهاي آوارگان از بين رفته است و امدادگران در ميان دود و شعله‌ها سعي در خاموش كردن چادرهاي آوارگان دارند.
تروريست هاي مورد حمايت غرب پنجمين سال متوالي است كه با حملات تروريستي ملت مظلوم سوريه را به خاك و خون مي كشند وآواره كشورهاي ديگر شده اند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید